BitMEX wypłaci odszkodowania po atakach DDoS | Wiadomości | CrypS.

BitMEX wypłaci odszkodowania po atakach DDoS

Mariusz Przepiórka
Giełda kryptowalut BitMEX

Giełda kryptowalut BitMEX zapowiedziała, że zwróci środki traderom, którzy ucierpieli podczas ostatnich ataków na platformę. Podczas piątkowego szczytu wahań rynkowych BitMEX doświadczył przerwy w funkcjonowaniu, która spowodowała wykonanie nieprawidłowych transakcji.

Współzałożyciel i CEO BitMEX Arthur Hayes przyznał, że przestój był wywołany dwoma atakami rozproszonej odmowy usługi (DDoS). Wcześniej przypuszczano, że przyczyną była usterka techniczna. Hayes twierdzi również, że botnet odpowiedzialny za ataki stał także za nieudaną próbą ataku z poprzedniego miesiąca. Tym razem do skutecznego ataku doszło w chwili, gdy BTC spadł poniżej 4000 USD.

Według Hayesa straty ponieśli posiadacze 156 rachunków. Firma zapowiedziała, że zrekompensuje wszystkie straty. Jednocześnie BitMEX zapewnia, że dane użytkowników pozostają bezpieczne i nie ma żadnego zagrożenia dla prywatnych informacji. Atak obliczony na spowolnienie systemu był jednak skuteczny, dlatego giełda obiecuje zwiększenie poziomu zabezpieczeń.

Giełda kryptowalut BitMEX
reklama
reklama