BitMEX wypłaci odszkodowania po atakach DDoS | Wiadomości | CrypS.

BitMEX wypłaci odszkodowania po atakach DDoS

Mariusz Przepiórka
Giełda kryptowalut BitMEX

Giełda kryptowalut BitMEX zapowiedziała, że zwróci środki traderom, którzy ucierpieli podczas ostatnich ataków na platformę. Podczas piątkowego szczytu wahań rynkowych BitMEX doświadczył przerwy w funkcjonowaniu, która spowodowała wykonanie nieprawidłowych transakcji.

Współzałożyciel i CEO BitMEX Arthur Hayes przyznał, że przestój był wywołany dwoma atakami rozproszonej odmowy usługi (DDoS). Wcześniej przypuszczano, że przyczyną była usterka techniczna. Hayes twierdzi również, że botnet odpowiedzialny za ataki stał także za nieudaną próbą ataku z poprzedniego miesiąca. Tym razem do skutecznego ataku doszło w chwili, gdy BTC spadł poniżej 4000 USD.

Według Hayesa straty ponieśli posiadacze 156 rachunków. Firma zapowiedziała, że zrekompensuje wszystkie straty. Jednocześnie BitMEX zapewnia, że dane użytkowników pozostają bezpieczne i nie ma żadnego zagrożenia dla prywatnych informacji. Atak obliczony na spowolnienie systemu był jednak skuteczny, dlatego giełda obiecuje zwiększenie poziomu zabezpieczeń.

Giełda kryptowalut BitMEXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.