Bitmain składa wniosek o IPO w USA | Wiadomości | CrypS.

Bitmain składa wniosek o IPO w USA

Mariusz Przepiórka
bitmain

Według doniesień medialnych jedna z największych chińskich kopalni kryptowalut, działająca pod nazwą Bitmain Technologies, w tajemnicy złożyła do amerykańskiej SEC wniosek o IPO. Co ciekawe, pomagać w tym przedsięwzięciu ma Deutsche Bank.

Doniesienia nie precyzują, jaką kwotę Bitmain chciałby uzyskać dzięki amerykańskiej emisji akcji, ale w lipcu bieżącego roku Bloomberg donosił o planach pozyskania około 300-500 mln USD. Suma ta jest znacząco niższa od 3 mld USD, jakie Bitmain chciał pozyskać w nieudanym wniosku o zgodę na ujęcie spółki w notowaniach na giełdzie w Hongkongu (HKEX). Tym razem chińska spółka lepiej przygotowała się do procedury, a prawdopodobieństwo uzyskania zgody ma podnieść zatrudnienie w roli konsultanta Zhenga Hua, który wcześniej był m.in. przedstawicielem Nasdaq China.

Sytuacja zatem wygląda dość interesująco: były pracownik Nasdaq China wspólnie z Deutsche Bankiem pracuje nad tym, by chińska spółka wydobywająca kryptowaluty pojawiła się na amerykańskiej giełdzie. Co ciekawe, w tym tygodniu wniosek do SEC o zgodę na IPO złożyła również konkurencyjna spółka Canaan Creative, która chce w ten sposób pozyskać 400 mln USD.

bitmain
reklama
reklama