Bitmain składa wniosek o IPO w USA | Wiadomości | CrypS.

Bitmain składa wniosek o IPO w USA

Mariusz Przepiórka
bitmain

Według doniesień medialnych jedna z największych chińskich kopalni kryptowalut, działająca pod nazwą Bitmain Technologies, w tajemnicy złożyła do amerykańskiej SEC wniosek o IPO. Co ciekawe, pomagać w tym przedsięwzięciu ma Deutsche Bank.

Doniesienia nie precyzują, jaką kwotę Bitmain chciałby uzyskać dzięki amerykańskiej emisji akcji, ale w lipcu bieżącego roku Bloomberg donosił o planach pozyskania około 300-500 mln USD. Suma ta jest znacząco niższa od 3 mld USD, jakie Bitmain chciał pozyskać w nieudanym wniosku o zgodę na ujęcie spółki w notowaniach na giełdzie w Hongkongu (HKEX). Tym razem chińska spółka lepiej przygotowała się do procedury, a prawdopodobieństwo uzyskania zgody ma podnieść zatrudnienie w roli konsultanta Zhenga Hua, który wcześniej był m.in. przedstawicielem Nasdaq China.

Sytuacja zatem wygląda dość interesująco: były pracownik Nasdaq China wspólnie z Deutsche Bankiem pracuje nad tym, by chińska spółka wydobywająca kryptowaluty pojawiła się na amerykańskiej giełdzie. Co ciekawe, w tym tygodniu wniosek do SEC o zgodę na IPO złożyła również konkurencyjna spółka Canaan Creative, która chce w ten sposób pozyskać 400 mln USD.

bitmain
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.