BitGo zadba o środki giełdy Bitstamp | Wiadomości | CrypS.

BitGo zadba o środki giełdy Bitstamp

Michał Misiura
giełda kryptowalut Bitstamp

Znany dostawca portfeli kryptowalutowych został powiernikiem, trzymającym pieczę nad środkami klientów giełdy Bitstamp. Poza wielkim doświadczeniem w zakresie krypto-bezpieczeństwa, za firma BitGo stoi 100 mln USD ubezpieczenia. 

W komunikacie wydanym przez giełdę Bitstamp czytamy, że krok ten jest naturalną kontynuacją trwającej od lat współpracy. Od momentu wejścia na rynek z portfelem na bitcoiny, BitGo znacznie rozbudowało swoją ofertę. Obecnie zapewnia powiernictwo środków wielu korporacyjnym klientom.

Opatentowany przez firmę, autorski portfel kryptowalutowy z wieloma kluczami, zyskał zaufanie na całym świecie. Prestiżowe londyńskie Lloyd’s, ubezpiecza środki przechowywane przez BitGo, na kwotę 100 mln USD. Mają one trafić do klientów firmy, jeżeli straci ich pieniądze.

Bitstamp był pierwszą licencjonowaną giełdą kryptowalutową w Europie. Jest w pełni regulowany na terenie Luksemburga. W tym roku obchodzi ósme urodziny. Obecnie firma rozszerza swoją działalność poza starym kontynentem. Ostatnio otrzymała zezwolenia na jej prowadzenie w stanie Nowy Jork.

 

giełda kryptowalut Bitstampreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.