BitFlyer stworzy opartą na blockchainie usługę głosowania | Wiadomości | CrypS.

BitFlyer stworzy opartą na blockchainie usługę głosowania

Redakcja
logo bitflyer

Japoński oddział firmy bitFlyer Blockchain opracował narzędzie, które pomoże jego klientom w przeprowadzaniu głosowań akcjonariuszy. BitFlyer poinformował w ogłoszeniu, że aplikacja będzie nazywać się bVote. Nowe narzędzie stworzy możliwość głosowania udziałowców spółek bez wychodzenia z domu.

bVote – łatwe głosowanie akcjonariuszy spółek

Jak wyjaśniono w ogłoszeniu, bVote przyczyni się do usprawnienia głosowania na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy. Zasadniczo, udziałowcy będą mogli oddać swój głos na decyzje podejmowaną przez spółkę bez konieczności wychodzenia z domu.

Firma bitFlyer wyjaśniła, że aplikacja, dzięki zastosowaniu technnologii blockchain pomoże zapobiegać manipulacjom i oszustwom podczas głosowania. Wszyscy członkowie zarządu będą musieli zeskanować swoją kartę My Number (identyfikator podobny do Social Security Number w Stanach Zjednoczonych). Kiedy to zrobią, będą mogli oddać swoje głosy.

Yuzo Kano, dyrektor generalny BitFlyer Blockchain, powiedział, że narzędzie zostało stworzone, aby usprawnić spotkania firmowe. Dzięki bVote członkowie, którzy nie mogą pojawić się na spotkaniu, nadal mogą oddać swój głos. Dodał, że zastosowanie technologii blockchain ma zmniejszyć częstotliwość występowania manipulacji lub oszustw wyborczych.

“Nie ma możliwości zmienić zapisów na blockchainie i wszyscy zainteresowani mogą je w każdej chwili sprawdzić. Dzięki sieci blockchain, można również zobaczyć, w jaki sposób formularze pełnomocnictwa były wykonywane w przeszłości. Ponieważ za każdym razem używane są te same podpisy elektroniczne, jeśli ktoś użyje nowego, stanie się to oczywiste. “.

Firma bitFlyer Blockchain nie znalazła jeszcze żadnych klientów na bVote. 26 czerwca przetestuje ona produkt na własnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Kano spodziewa się, że popyt będzie rósł w miarę dostosowywania się ludzi i firm do zmian stylu życia, spowodowanych pandemią koronawirusa.

Pandemia zmieniła trendy

Nowa platforma bitFlyer stara się wejść w aktualny trend – zdalną obsługę. Pandemia koronawirusa uświadomiła firmy, że czas zmienić model funkcjonowania na bardziej zdalny. Spółki takie jak Facebook, Twitter czy Walmart opracowały już nowe koncepcje swobodnej pracy, co zasadniczo pozwala niektórym pracownikom pracować z domu tak długo, jak tylko chcą.

Takie podejście ma jak najbardziej sens. Jeżeli firmy będą w coraz większym stopniu pozwalać na pracę zdalną, mogą one zredukować różne inne koszta w perspektywie długoterminowej tj. koszty wynajmu, energii itp.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kadra kierownicza firmy również mogła korzystać z takiej samej swobody. Platforma taka jak bVote może pomóc spółkom przenieść spotkania zarządu do internetu, co znacząco poprawi komfort ich pracy.

Jeżeli interesuje was temat adopcji blockchaina w głosowaniach, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu na ten temat: Wybory online z wykorzystaniem blockchain?

logo bitflyerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.