bitFlyer Japan z wysokim poziomem powierzonych aktywów | Wiadomości | CrypS.

bitFlyer Japan z wysokim poziomem powierzonych aktywów

Redaktor: Albert Czajkowski
bitflyer

Giełda kryptowalutowa bitFlyer Japan poinformowała, że aktywa, które jej powierzono przekroczyły wartość 161,8 mld JPY (1,5 mld USD). To najwyższy poziom od około dwóch lat.

Według komunikatu giełdy, do wzrostu wartości aktywów przyczyniły się wzrosty ceny bitcoina pod koniec ubiegłego roku. W efekcie bitFlyer zarządza środkami klientów, których wartość wynosi blisko 162 mld JPY. W okresie od grudnia 2019 roku do teraz, bitFlyer na swej platformie transakcyjnej notował takie waluty jak XRP (XRP), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumen (XLM) i Nem (XEM).

Japoński oddział serwisu internetowego CoinDesk informował, że według dostępnych danych statystycznych branży kryptowalutowej w Japonii wartość fizycznych transakcji kryptowalutowych spadła w tym roku. W lipcu wyniosła ona około 604 mld JPY, co jest kwotą znacznie niższą niż 1,1 bln JPY osiągnięta w lipcu ubiegłego roku.

Zmiana podejścia do kryptowalut

Wcześniej w tym roku giełda bitFlyer przeprowadziła internetową ankietę wśród swoich klientów. Jej wyniki wskazują między innymi, że w pierwszej połowie roku kalendarzowego większość ludzi otwierających nowe rachunki na giełdzie ma około 20-30 lat. Midori Kanemitsu, analityk rynkowy bitFlyer, wyjaśnia w raporcie, że nastawienie wobec bitcoina zmienia się znacząco wraz z globalnymi zmianami w polityce monetarnej wywołanymi przez pandemię. W efekcie inwestorzy w coraz mniejszym stopniu traktują kryptowaluty jako obiekt spekulacji, a częściej jako klasę aktywów, która pomaga zabezpieczyć się przed inflacją. Giełda bitFlyer poinformowała również, że jej bitcoinowy program z nagrodami również osiągnął w ubiegłym miesiącu rekordowy poziom.

bitflyerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.