bitFlyer Japan z wysokim poziomem powierzonych aktywów | Wiadomości | CrypS.

bitFlyer Japan z wysokim poziomem powierzonych aktywów

Mariusz Przepiórka
bitflyer

Giełda kryptowalutowa bitFlyer Japan poinformowała, że aktywa, które jej powierzono przekroczyły wartość 161,8 mld JPY (1,5 mld USD). To najwyższy poziom od około dwóch lat.

Według komunikatu giełdy, do wzrostu wartości aktywów przyczyniły się wzrosty ceny bitcoina pod koniec ubiegłego roku. W efekcie bitFlyer zarządza środkami klientów, których wartość wynosi blisko 162 mld JPY. W okresie od grudnia 2019 roku do teraz, bitFlyer na swej platformie transakcyjnej notował takie waluty jak XRP (XRP), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumen (XLM) i Nem (XEM).

Japoński oddział serwisu internetowego CoinDesk informował, że według dostępnych danych statystycznych branży kryptowalutowej w Japonii wartość fizycznych transakcji kryptowalutowych spadła w tym roku. W lipcu wyniosła ona około 604 mld JPY, co jest kwotą znacznie niższą niż 1,1 bln JPY osiągnięta w lipcu ubiegłego roku.

Zmiana podejścia do kryptowalut

Wcześniej w tym roku giełda bitFlyer przeprowadziła internetową ankietę wśród swoich klientów. Jej wyniki wskazują między innymi, że w pierwszej połowie roku kalendarzowego większość ludzi otwierających nowe rachunki na giełdzie ma około 20-30 lat. Midori Kanemitsu, analityk rynkowy bitFlyer, wyjaśnia w raporcie, że nastawienie wobec bitcoina zmienia się znacząco wraz z globalnymi zmianami w polityce monetarnej wywołanymi przez pandemię. W efekcie inwestorzy w coraz mniejszym stopniu traktują kryptowaluty jako obiekt spekulacji, a częściej jako klasę aktywów, która pomaga zabezpieczyć się przed inflacją. Giełda bitFlyer poinformowała również, że jej bitcoinowy program z nagrodami również osiągnął w ubiegłym miesiącu rekordowy poziom.

bitflyer
reklama
reklama