Bitfinex zapłacił 23,7 mln USD opłat za wysłanie 100 tys. USDT | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex zapłacił 23,7 mln USD opłat za wysłanie 100 tys. USDT

Konrad Juszczyk
Bitfinex wydał 23,7 mln USD opłat za wysłanie 100 tys. USDT

Popularna giełda kryptograficzna Bitfinex zapłaciła kosmiczną opłatą za gaz w wysokości 23,7 miliona dolarów za stosunkowo małą transakcję 100 000 USD.

Bitfinex płaci opłatę transakcyjną wartą prawie 24 miliony dolarów

Rynek kryptowalut nigdy nie przestaje zadziwiać. Jedna z najpopularniejszych scentralizowanych giełd Bitfinex, zgodnie z danymi Etherscan wydała wczoraj 7676,6 ETH (około 23,7 miliony dolarów) opłat, aby wysłać 100 000 USDT za pomocą sieci Ethereum poprzez DeversiFi – zdecentralizowaną giełdę kryptowalut. Komentując tę ​​sprawę, zespół odpowiedzialny za DEX wydał oficjalną odpowiedź za pośrednictwem swojej strony na Twitterze.

Transakcja wiązała się z „błędnie wysoką opłatą za gaz”, mimo że DeversiFi promuje usługę „unikania kosztów gazu przy każdej transakcji lub wymianie”. Aby zrozumieć ogrom tej opłaty, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że średnia opłata transakcyjna na blockchainie Ethereum wynosi obecnie około 0,013 ETH. Bitfinex napisał w odpowiedzi na Twitterze, że: „W transakcjach takich jak te, opłaty są ponoszone przez strony trzecie”, sugerując, że giełda nie będzie bezpośrednio ponosić ciężaru straty 23,7 milionów dolarów.

Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to ostatnie tchnienie dla zdecentralizowanej giełdy DeversiFi, ponieważ w akcie dobrej woli górnik, który zarobił na transakcji, zwrócił 7626 ETH firmie Bitfinex. DeversiFi obiecało również, że wkrótce zostanie opublikowana analiza post mortem.

Bitfinex wydał 23,7 mln USD opłat za wysłanie 100 tys. USDT
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.