Bitfinex wprowadza kontrakty bezterminowe na europejskie akcje | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex wprowadza kontrakty bezterminowe na europejskie akcje

Mariusz Przepiórka
bitfinex logo

Kryptowalutowa giełda Bitfinex wprowadziła kontrakty bezterminowe oparte o USDT, które śledzą dwa europejskie indeksy giełdowe. Spółka poinformowała w komunikacie prasowym, że kontrakty Europe 50 i Germany 30 będą dostępne od najbliższego poniedziałku.

Każdy z kontraktów oferuje dźwignię do 1:100 i będzie rozliczany w stablecoinie USDT. Kontrakty bezterminowe są podobne do tradycyjnych kontraktów futures, ale nie mają daty wygaśnięcia i naśladują rynek typu spot. Kontrakt STOXX Europe 50 obejmuje 50 akcji z 18 krajów Europy. Z kolei German 30 lub DAX 30 obejmuje 30 największych niemieckich spółek notowanych na giełdzie we Frankfurcie.

Według Paolo Ardoino z Bitfinex Derivatives, to pierwszy raz, gdy giełda z branży aktywów cyfrowych uruchomiła produkt, który łączy ją z tradycyjnym rynkiem akcji. Jego zdaniem to znaczący krok w ewolucji kryptowalut w stronę uznanej klasy aktywów. Wykorzystanie USDT – tak zwanego stablecoina, który utrzymuje wartość swoich tokenów – ułatwi rozliczenie w ramach strategii obejmujących różne klasy aktywów oraz usprawni zarządzanie ryzykiem.

Przewaga nad tradycyjnym rynkiem

Kontrakty bezterminowe będą dostępne całą dobę. W przeciwieństwie do giełd papierów wartościowych, które prowadzą działalność w określonych godzinach, przez pięć dni w tygodniu. Z tego względu inwestorzy obecni na tradycyjnych rynkach mogą zwrócić się w stronę produktu przygotowanego przez Bitfinex. W szczególności w czasie weekendów obfitujących w ważne wydarzenia biznesowe i gospodarcze. Dzięki temu będą już właściwie przygotowani na poniedziałkowe otwarcie giełd.

Zwykle w czasie weekendu wolumen transakcji jest niższy niż w dni robocze. Zdarza się, że na przykład bank centralny w weekend ogłasza zmianę swojej polityki. Bitfinex chce zapewnić stabilność cen i wprowadza ograniczenie +/-5% w stosunku do ceny rynkowej od godziny 16:30 do 8:00 następnego dnia czasu UTC.

bitfinex logo
reklama
reklama