Bitfinex otwiera portal społecznościowy | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex otwiera portal społecznościowy

Autor: Marek Lesiuk
Redaktor: Albert Czajkowski
giełda kryptowalut bitfinex

Bitfinex, powszechnie znana giełda kryptowalut, planuje uruchomienie platformy pełniącej rolę medium społecznościowego, nazwanej Bitfinex Pulse.

Pulse będzie w założeniach umożliwiać publiczne interakcje, komunikację indywidualna oraz wymianę materiałów osobistych i innych zasobów elektronicznych. Istotną różnicą może być to, iż Pulse ma być przy tym optymalizowana pod potrzeby audytorium operującego kryptoaktywami oraz tym tematem się interesującego.

W ogólności idea wydaje się wielce podobna do założeń przyświecających twórcom Twittera (w generalnych zarysach, jeśli chodzi o długość form tekstowych i sposób ich dystrybucji pomiedzy użytkownikami), Snapchata (jeśli chodzi o tempo cyklu informacyjnego – choć w Pulse nie wymuszonego formalnie poprzez usuwanie materiałów po upływie doby, ale naturalnego, powodowanego tempem zmian kursów kryptozasobów) czy Discorda (jeśli chodzi o dostosowanie do konkretnego typu aktywności).

Bitfinex przedstawia nową inicjatywę jako okazję do zdobycia lepszego zorientowania w rynku kryptowalutowym oraz trendach mających na nim miejsce. Ma ono umożliwić wymianę doświadczeń, wzajemnych porad oraz “społeczne” analizowanie sytuacji wspólnymi siłami środowiska traderów – tym samym pomagając im w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych oraz pogłębianiu wiedzy i umiejętności.

Całość wydaje się do pewnego stopnia wyjściem naprzeciw aktywności komunikacyjnej klientów giełdy, którzy tę aktywność przejawiali i bez dedykowanej ku temu platformy. Ta ostatnia zatem może być po prostu narzędziem służącym udogodnieniu tego, co już miało miejsce pomiedzy użytkownikami. Od początku zakładana będzie zatem możliwość (choć nie będzie to wymagane) użycia w Bitfinex Pulse konta użytkowanego na giełdzie. Bierne użycie platformy ma być zaś dostępne nawet bez posiadania konta.

giełda kryptowalut bitfinexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.