Bitfinex i Tether przed sądem ws. manipulacji ceną BTC | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex i Tether przed sądem ws. manipulacji ceną BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
giełda kryptowalut bitfinex

Niedawno pojawiły się informacje, że sąd w Nowym Jorku będzie rozpatrywał pozew przeciwko Bitfinex’owi i Tetherowi. Giełdzie kryptowalut i jego siostrzanej spółce zarzuca się manipulacje ceną Bitcoina. Wkrótce będą musiały zmierzyć się z kolejnym procesem w tej sprawie, gdyż pozew trafił do sądu stanowego w Waszyngtonie.

Giełda odrzuca wszelkie oskarżenia i twierdzi, że to zmowa prawników, którzy postanowili wzbogacić się jej kosztem. Zapewnia jednocześnie, że nie zamierza pójść na jakiekolwiek ugody, a wszystkie zarzuty uznaje za bezpodstawne i chce obalić je przed sądem.

Bitfinex i Tether są zarządzane przez spółkę iFinex, a wspólni członkowie ich zarządów już wcześniej wywoływali kontrowersje. Badanie przeprowadzone przez dwóch naukowców wykazało, że w roku 2017 spółka Tether została wykorzystana do manipulacji ceną Bitcoina. Obie spółki zaprzeczyły tym twierdzeniom, a przedstawione badania uznały za tendencyjne.

giełda kryptowalut bitfinexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.