Bitfinex dodaje obsługę Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Bitfinex dodaje obsługę Lightning Network

Redaktor: Albert Czajkowski
giełda kryptowalut bitfinex Bitfinex

Kryptowalutowa giełda Bitfinex udostępniła na swej platformie tradingowej wsparcie Lightning Network (LN) dla transakcji w Bitcoinach. Nową funkcjonalność potwierdził Paolo Ardoino odpowiedzialny za kwestie technologiczne giełdy.

Protokół Lightning Network powstał w roku 2016 jako rozwiązanie, które miało zapewnić najszybsze płatności w BTC. Protokół został zaprojektowany przede wszystkim do obsługi codziennych mikropłatności. Oprócz szybkości przysyłania środków wpływa również na zmniejszenie prowizji.

Technologię Lightning Network wdrożyło już kilka firm z sektora blockchain, jednak Bitfinex jest pierwszą tak poważną giełdą kryptowalut, która udostępnia tego rodzaju funkcję. Zdaniem Ardoino wprowadzenie LN może być punktem przełomowym w całej branży kryptowalut.

giełda kryptowalut bitfinexreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.