Bitcoiny skradzione z rosyjskiego rynku darknet wysłane na pomoc Ukrainie | Wiadomości | CrypS.

Bitcoiny skradzione z rosyjskiego rynku darknet wysłane na pomoc Ukrainie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Darowizny w bitcoinach na rzecz Ukrainy

Ukrainiec ukradł 25 tys. dolarów w Bitcoinach z Solaris, jednego z największych rosyjskich darknetowych rynków, i wysłał je do kijowskiej organizacji charytatywnej. Informację na ten temat podał Forbes.


Ekspert ds. cyberwywiadu Alex Holden opuścił Kijów jako nastolatek w latach 80. z powodu następstw katastrofy w Czarnobylu, a obecnie mieszka w USA. Wraz ze swoim zespołem w Hold Security udało mu się przejąć kontrolę nad znaczną częścią infrastruktury internetowej, na której działa Solaris.

Udało mi się uzyskać dostęp do kilku kont administratorów rynku, kodu źródłowego strony, jej bazy danych użytkowników i punktów wydawania narkotyków.

Przez pewien czas jego zespół kontrolował również główny portfel kryptowalutowy Solaris, który był używany przez kupców i sprzedawców do wpłacania i wypłacania środków.

Według Holdena, pieniądze nie pozostają w tym portfelu i rzadko mieści się w nim więcej niż 3 BTC (50 000 USD). Udało mu się wypłacić 1,6 BTC o wartości 25 000 dolarów i wysłać je do Enjoying Life, kijowskiej organizacji charytatywnej, która zapewnia pomoc humanitarną na terenie całej Ukrainy. Hold Security przekazał również osobną darowiznę w wysokości 8 tys. dolarów.

Współzałożycielka Enjoying Life Tina Mikhailovskaya potwierdziła, że otrzymali pieniądze i wysłali je do osób dotkniętych wojną.

Holden pozostaje teraz z bogatymi informacjami na temat użytkowników i operacji Solarisa, co jego zdaniem umożliwia zlokalizowanie rosyjskich cyberprzestępców korzystających z tej strony. Ekspert zachował kontrolę nad różnymi częściami rynku i ma nadzieję, że zmusi jego właścicieli do zamknięcia strony.

Jednocześnie Holden stara się powstrzymać działania sponsorowanej przez Solarisa rosyjskiej grupy hakerskiej Killnet. Przeprowadzili oni serię ataków DDoS na różne strony internetowe na Ukrainie i w krajach partnerskich po rozpoczęciu wojny Rosji z Ukrainą.

Przypomnimy, że w sierpniu SBU z pomocą giełdy Binance zablokowało portfel kryptowalutowy rosyjskiego producenta broni Vladislava Lobayeva, który zbierał fundusze dla rosyjskiej armii.

Darowizny w bitcoinach na rzecz Ukrainyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.