Bitcoinowy ETF VanEck już 16 listopada zadebiutuje na CBOE | Wiadomości | CrypS.

Bitcoinowy ETF VanEck już 16 listopada zadebiutuje na CBOE

Mariusz Przepiórka
Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC

VanEck, jeden z pierwszych amerykańskich podmiotów zarządzających aktywami, który złożył wniosek o uruchomienie funduszu ETF opartego na bitcoinie, w końcu uruchamia swój fndusz ETF oparty na kontraktach terminowych na BTC. Według oficjalnego komunikatu Chicago Board Options Exchange (CBOE), fundusz Bitcoin Strategy ETF firmy Van Eck już we wtorek zadebiutuje na CBOE pod symbolem XBTF.

Nowy ETF firmy VanEck dołącza do rosnącej liczby ETF-ów opartych na kontraktach terminowych na BTC uruchomionych w Stanach Zjednoczonych, w tym ProShares Bitcoin Strategy ETF, który jako pierwszy ETF oparty na kontraktach terminowych na BTC 16 października rozpoczął notowania na NYSE. Bitcoin Strategy ETF firmy Valkyrie rozpoczął notowania na Nasdaq pod nazwą BTF pod koniec października.

Notowanie XBTF przez CBOE rusza zaledwie kilka dni po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oficjalnie odrzuciła wniosek firmy VanEck o uruchomienie innego fundusz ETF opartego na bitcoinie. SEC argumentowała, że proponowana zmiana zasad notowania ETF nie spełniała standardów zapobiegania oszustwom i manipulacjom oraz ochrony inwestorów i interesu publicznego.

SEC niechętny wobec ETF na bazie rzeczywistego BTC

Założona w 1955 roku firma VanEck jest amerykańskim zarządcą aktywów specjalizującym się w tematycznych i opartych na złocie funduszach ETF i funduszach inwestycyjnych. VanEck jest znany w społeczności kryptowalutowej jako jedna z pierwszych amerykańskich firm, które złożyły wniosek o uruchomienie ETF na bazie kontraktów terminowych na BTC. Od tego czasu firma złożyła wiele wniosków do SEC, ale do tej pory udało jej się jedynie uzyskać zatwierdzenie funduszu ETF na kontrakty terminowe.

Przewodniczący SEC Gary Gensler wcześniej sugerował, że SEC będzie bardziej otwarty na akceptację ETF-ów opartych na kontraktach terminowych na kryptowaluty. Jednak niektóre firmy, takie jak Bitwise Asset Management, nadal pozostają pozytywnie nastawione do ETF opartych na rzeczywistym BTC.

Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.