Bitcoin umarł już 42 razy w 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin umarł już 42 razy w 2021 roku

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Rośnie liczba zapowiedzi „śmierci BTC”

W 2021 roku przepowiedziano śmierć Bitcoina już 42 razy. Jest to blisko trzy razy więcej niż w roku poprzednim. Pierwszy nekrolog Bitcoina został zarejestrowany w grudniu 2010 roku. Dziś można zaobserwować coraz to nowsze teorie zwiastujące schyłek kryptowaluty.

W 2010 roku założono stronę 99bitcoins.com, która jest oficjalnym repozytorium wszystkich nekrologów Bitcoinów. Pierwszy nekrolog zarejestrowano 15 grudnia 2010 roku. Chociaż w 2021 roku śmierć Bitcoina ogłoszono 42 razy, to łączna liczba nekrologów jest zdecydowanie większa. Uwzględnienie takiej informacji poprzedzone jest jej staranną weryfikacją. Każdy „nekrolog” Bitcoina powinien spełniać specjalne wymogi, m.in.:

  • publikacja przez popularną osobę lub stronę posiadającą dużą liczbę wyświetleń,
  • jednoznaczne określenie, że Bitcoin nie posiada żadnej wartości lub że wartość ta zostanie niebawem utracona.

Ostatnia odnotowana śmierć Bitcoina miała miejsce 14 grudnia 2021 roku. Wówczas jego cena wyniosła 46 612 USD. Jon Cunliffe, wiceprezes Banku Anglii wyraził zaniepokojenie, iż szybki wzrost liczby kryptowalut może być poważnym zagrożeniem dla systemu finansowgo państwa.

Podobne stanowisko na temat Bitcoina zaprezentował także Thomas Belsham, urzędnik Banku Anglii. Stwierdził on ponadto, że Bitcoin może okazać się bezwartościowy, a każda osoba, która w niego zainwestuje powinna być przygotowana na utratę wszystkiego, co zainwestowała.

Na temat Bitcoina pesymistycznie wypowiadał się również Eswar Prasad, profesor polityki międzynarodowej z Cornell University. Profesor powiedział, że:

Sam Bitcoin może nie wystarczyć na dłużej. Wykorzystanie technologii blockchain przez Bitcoin nie jest zbyt wydajne. Biorąc pod uwagę, że Bitcoin nie służy dobrze jako środek wymiany, nie sądzę, aby miał jakąkolwiek fundamentalną wartość inną niż to, do czego prowadzi wiara inwestora.

Obecny rok nie jest najtrudniejszym dla Bitcoina. W 2017 roku śmierć tej kryptowaluty ogłoszono ponad 120 razy.

Rośnie liczba zapowiedzi „śmierci BTC”reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.