Bitcoin powyżej 10 tys. dolarów najdłużej w historii | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin powyżej 10 tys. dolarów najdłużej w historii

Redakcja
Bitcoin gold treasure

Bitcoin znajduje się na poziomie powyżej 10 tys. dolarów najdłużej w historii. Jego obecna cena wynosi 10 760 dolarów i wygląda na to, że nadal będzie kontynuował dobrą passę.

Ostatni raz Bitcoin utrzymywał się na poziomie powyżej 10 000 dolarów podobnie długo pod koniec 2017 roku. Dwa lata później próbował dorównać temu wyczynowi, jednak zdołał przetrwać zaledwie 28 dni. Teraz BTC znajduje się powyżej tej psychologicznej bariery przez 63 dni, co jest najdłuższym okresem w historii kryptowalut. Jason Deane, analityk w Quantum Economics, przypisuje to osiągnięcie “efektowi MicroStrategy”.

“Cena przekroczyła poziom 10 000 dolarów, po pierwszym ogłoszeniu o ich [Microstrategy] zakupach w dniu 11 sierpnia. Wpływem tego odważnego, przełomowego posunięcia Michaela Saylora było doprowadzenie do zwiększenia zaufania i wiarygodności do cyfrowych aktywów”

– powiedział Deane dla portalu Decrypt.

63 dni z rzędu

Bitcoin przez 63 dni z rzędu kosztował 10 tys. dolarów podczas otwarcia oraz zamknięcia – od 28 lipca 2020 roku do dziś. Chociaż w tym okresie, najstarsza kryptowaluta na krótko spadała poniżej 10 000 dolarów, nigdy nie rozpoczęła, ani nie zakończyła dnia poniżej tego poziomu.

W tym czasie, cena BTC od czasu do czasu przebijała też poziom 12 tys. dolarów. Wg. CoinMarketCap, w okresie od 28 lipca 2020 do 28 września 2020 roku, Bitcoin kosztował najwięcej (12 359 dolarów) w dniu 17 sierpnia 2020 roku. Był to dzień, w którym prezes Barstool Sports – David Portnoy, stwierdził, że “kryptowaluty można pompować i dumpować przez cały dzień”.

Bitcoin kilka razy spadł też poniżej 10 000 dolarów. Najniższa cena w tym okresie wynosiła 9 916 dolarów i miało to miejsce w dniu 7 września 2020.

Poprzednia, 62-dniowa seria miała miejsce dwa lata temu, pomiędzy 1 grudnia 2017 a 31 stycznia 2018 roku. W tym okresie Bitcoin osiągnął ATH, które według serwisu CoinMarketCap wynosi 20 089 dolarów.

Bitcoin przyciąga instytucje

Mimo, że wartość kryptowaluty jest nadal niższa niż w 2017, Bitcoin udowadnia, że jest w stanie utrzymać stałą atrakcyjność inwestycyjną. Jednym z powodów jest jego zdolność do przyciągania inwestorów instytucjonalnych. Dyrektor generalny MicroStrategy – Michael Saylor, nazwał Bitcoina “cyfrowym złotem”. Dodał też, że jest on “niezawodnym magazynem wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym o większym długoterminowym potencjale wzrostu niż posiadanie gotówki”.

Bitcoin gold treasurereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.