Bitcoin na dnie czy spadnie jeszcze niżej? Eksperci wzywają inwestorów do „ostrożności”
Platforma Santiment ostrzega: dna na wykresie „rzadko występują”, w momencie, gdy wszyscy się ich spodziewają. Bitcoin spadnie więc jeszcze niżej.
- Santiment ostrzega, że kurs bitcoina może spaść jeszcze niżej.
- Zdaniem firmy sugerują to nastroje na rynku kryptowalut.
Bitcoin jeszcze potanieje
Według platformy Santiment, lokalne dołki na rynku kryptowalut nie pojawią się w momentach, gdy wielu analityków i traderów przewiduje ich wyrysowanie.
Zachowaj ostrożność, gdy zobaczysz, że kształtuje się powszechny konsensus co do konkretnego dna cenowego
– napisała firma Santiment w najnowszym raporcie z soboty.
(…) prawdziwe dna często powstają, gdy większość spodziewa się dalszego spadku cen
– dodano.
Obecnie jednak rynek jest podzielony. Z jednej strony są analitycy, którzy spodziewają się wzrostów, inni oczekują spadku poniżej 90 000 USD.
I tak np. współzałożyciel BitMEX Arthur Hayes i prezes BitMine Tom Lee niedawno powtórzyli swoje prognozy, zgodnie z którymi kurs bitcoina może jeszcze wzrosnąć do 200 000 USD. Kiedy? Do końca roku. Przy obecnej wycenie wydaje się to mało realne. Bardziej możliwe stanie się to w 2026 r., zakładając, że hossa potrwa dłużej niż zakładają fani cykliczności.
Ostatni spadek zasponsorowało Strategy?
Platforma uważa też, że wielu traderów twierdzi, że ostatni spadek ceny bitcoina to efekt sprzedaży bitcoina przez prezesa Strategy, Michaela Saylora. Powód? Wzmianki o „Saylorze” gwałtownie wzrosły w mediach społecznościowych wraz ze spadkiem ceny bitcoina.
W sieci faktycznie pojawiły się informacje o sprzedaży BTC przez Strategy, ale sam Saylor w wywiadzie dla CNBC w piątek Saylor zaprzeczył tym doniesieniom.
Do tego doszło do wyprzedaży ze strony ETF-ów. Santiment twierdzi jednak, że to pozytywny sygnał:
Duże napływy środków do ETF-ów często wyznaczały lokalne szczyty cenowe, podczas gdy znaczne odpływy zbiegały się z minimami na rynkach, co sugeruje panikę wśród inwestorów detalicznych.
Według Farside, w ciągu ostatnich trzech dni handlowych, amerykańskie spotowe ETF-y oparte na bitcoinie odnotowały odpływ 1,17 mld USD.
Tylko w czwartek spotowe ETF-y oparte na bitcoinie odnotowały odpływ netto 866 mln USD. Był to więc drugi najgorszy dzień w historii funduszy po dziennym odpływie 1,14 mld USD z 25 lutego.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
