Bitcoin na dnie czy spadnie jeszcze niżej? Eksperci wzywają inwestorów do „ostrożności”

W tym poście:
Bitcoin
-2.67%

Platforma Santiment ostrzega: dna na wykresie „rzadko występują”, w momencie, gdy wszyscy się ich spodziewają. Bitcoin spadnie więc jeszcze niżej.


  • Santiment ostrzega, że kurs bitcoina może spaść jeszcze niżej.
  • Zdaniem firmy sugerują to nastroje na rynku kryptowalut.

Bitcoin jeszcze potanieje

Według platformy Santiment, lokalne dołki na rynku kryptowalut nie pojawią się w momentach, gdy wielu analityków i traderów przewiduje ich wyrysowanie.

Zachowaj ostrożność, gdy zobaczysz, że kształtuje się powszechny konsensus co do konkretnego dna cenowego

– napisała firma Santiment w najnowszym raporcie z soboty.

(…) prawdziwe dna często powstają, gdy większość spodziewa się dalszego spadku cen

– dodano.

Obecnie jednak rynek jest podzielony. Z jednej strony są analitycy, którzy spodziewają się wzrostów, inni oczekują spadku poniżej 90 000 USD.

I tak np. współzałożyciel BitMEX Arthur Hayes i prezes BitMine Tom Lee niedawno powtórzyli swoje prognozy, zgodnie z którymi kurs bitcoina może jeszcze wzrosnąć do 200 000 USD. Kiedy? Do końca roku. Przy obecnej wycenie wydaje się to mało realne. Bardziej możliwe stanie się to w 2026 r., zakładając, że hossa potrwa dłużej niż zakładają fani cykliczności.

Ostatni spadek zasponsorowało Strategy?

Platforma uważa też, że ​​wielu traderów twierdzi, że ostatni spadek ceny bitcoina to efekt sprzedaży bitcoina przez prezesa Strategy, Michaela Saylora. Powód? Wzmianki o „Saylorze” gwałtownie wzrosły w mediach społecznościowych wraz ze spadkiem ceny bitcoina.

W sieci faktycznie pojawiły się informacje o sprzedaży BTC przez Strategy, ale sam Saylor w wywiadzie dla CNBC w piątek Saylor zaprzeczył tym doniesieniom.

Do tego doszło do wyprzedaży ze strony ETF-ów. Santiment twierdzi jednak, że to pozytywny sygnał:

Duże napływy środków do ETF-ów często wyznaczały lokalne szczyty cenowe, podczas gdy znaczne odpływy zbiegały się z minimami na rynkach, co sugeruje panikę wśród inwestorów detalicznych.

Według Farside, w ciągu ostatnich trzech dni handlowych, amerykańskie spotowe ETF-y oparte na bitcoinie odnotowały odpływ 1,17 mld USD.

Tylko w czwartek spotowe ETF-y oparte na bitcoinie odnotowały odpływ netto 866 mln USD. Był to więc drugi najgorszy dzień w historii funduszy po dziennym odpływie 1,14 mld USD z 25 lutego.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->