Bitcoin i kryptowaluty to nie to samo - mówi analityk Deutsche Bank | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin i kryptowaluty to nie to samo – mówi analityk Deutsche Bank

Zerelik Maciej
deutsche bank

Marion Laboure z Deutsche Bank twierdzi, że bitcoin zasadniczo różni się od wszystkich innych kryptowalut. Uważa też, że wprowadzenie nowych zasad i przepisów jest tylko kwestią czasu.


Laboure była gościem amerykańskiego kanału informacyjnego CNBC, gdzie przedstawiła swoją opinię na temat kryptowalut i spadających ostatnio cen. Oprócz tego, że jest starszym analitykiem w Deutsche Bank Research, jest ona również autorem książki „Democratizing Finance”.

Analityk zaczęła od krótkiego apelu o wprowadzenie większej regulacji w zakresie kryptowalut. Według niej jest to konieczne, aby zapobiec kolejnym upadkom, takim jak w przypadku ekosystemu Terra. Bitcoin nie potrzebuje takich regulacji, ale jest wiele innych, nowszych kryptowalut, które mogą utrudniać życie inwestorom.

Myślę, że zdecydowanie potrzebujemy regulacji, ponieważ widać, że znajomość finansów jest dość niska. Nawet w zaawansowanych gospodarkach potrzebujemy więcej danych, a wyraźnie brakuje danych na temat kryptowalut.

Laboure przyznaje też, że bitcoin i inne, nowsze kryptowaluty to nie to samo:

Myślę, że to, co się ostatnio wydarzyło, jest prawdopodobnie dobrym przypomnieniem, że nie wszystkie kryptowaluty są takie same. Niektóre z nich są bardzo nowe, a także bardzo ryzykowne i bardzo się od siebie różnią. Dlatego nie powinniśmy porównywać Bitcoina, który jest najstarszy i największy pod względem kapitalizacji rynkowej, z nowszymi kryptowalutami.

deutsche bank
reklama
reklama