BitBoy kontra Atozy: YouTuber pozywa YouTubera | Wiadomości | CrypS.

BitBoy kontra Atozy: YouTuber pozywa YouTubera

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Pozew Atozy vs. Bitboy

BitBoy, Youtuber i jeden z największych komentatorów świata kryptowalut złożył skargę przeciwko innemu YouTuberowi. Pozwany to Erling Mengshoel Jr. aka Atozy.


BitBoy Crypto oszukuje odbiorców?

Ben Armstrong, który w świecie YouTuba znany jest jako BitBoy Crypto podaje w powództwie, że Erling Mengshoel Jr., inaczej Atozy umieścił w sieci szkodliwe wideo. Chodzi o film zatytułowany „This Youtuber Scams His Fans… BitBoy Crypto”. Atozy zarzucił wówczas Armstrongowi oszukiwanie swoich odbiorców.

Pozew Armstronga zawiera obszerny opis komentarzy, które Mengshoel posłał w jego kierunku. Jednym z kluczowych twierdzeń Mengshoela jest to, że Armstrongowi zapłacono za rozprowadzanie „oszustw” kryptowalutowych osobom naiwnym i że praktyka ta w końcu przyciągnie uwagę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Atozy powiedział, że wpływowe osoby “nie mogą oprzeć się pokusie wzięcia tej szybkiej kasy”.

BitBoy w depresji

Armstrong obecnie obawia się, że będzie postrzegany jako przestępca, oszust, osoba niegodna zaufania, nie tylko w biznesie, ale również w ogóle. Wpłynęło to na jego stan zdrowia. Twierdzi, że bardzo przeżywa całą sprawę, co przyczyniło się do powracających napadów depresji. Obawia się także, czy w rezultacie będzie jeszcze w stanie kiedykolwiek odzyskać swoją dobrą reputację i relacje biznesowe.

Według dokumentu, Mengshoel w filmie wielokrotnie nazywa Armstronga śmieciem:

Gdybyś nie wiedział, kto jest absolutnym, obleśnym, śmieciem w YouTube, oto BitBoy Crypto, doskonały tego przykład.

Pozew został złożony w poniedziałek w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Georgia w Atlancie. Mengshoel i Armstrong dotychczas nie udzielili komentarza w sprawie.

W momencie pisania tego tekstu, Ben Armstrong jako BitBoy Crypto ma 1,44 mln subskrybentów. Mengshoel natomiast zgromadził ich 1,23 mln.

Pozew Atozy vs. Bitboyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.