BitBay usuwa monero z oferty - wypłaty możliwe do 20.05 | Wiadomości | CrypS.

BitBay usuwa monero z oferty – wypłaty możliwe do 20.05

Michał Misiura
bitbay kończy obsługę monero 20 maja 2020

Giełda kryptowalut poinformowała, że w związku z zapowiadanym od dawna usunięciem kryptowaluty z oferty, ostateczny termin wypłaty monero, upływa jutro. 

Zgodnie z naszymi zapowiedziami informujemy, że w związku z zakończeniem obsługi rynku Monero (XMR) posiadaczy tej kryptowaluty prosimy o dokonanie wypłat najpóźniej do dnia 20.05.2020. Po tym terminie wypłaty XMR nie będą już możliwe.

– poinformował BitBay w mailach rozesłanych do klientów.

BitBay zdecydował o wykluczeniu XMR z uwagi na cechy kryptowaluty, która zapewnia wysoką anonimowość. Monero gwarantuje ją dzięki temu, że nie zapisuje w blockchainie tożsamości nadawców i odbiorców ani wielkości przesyłanej kwoty. W związku z tym, jak przedstawia giełda, jest ona podatna na wykorzystanie w celu prania brudnych pieniędzy. Monero chętnie używają także hakerzy, dla których jest ono m.in. ulubionym obiektem cryptojackingu, czyli wydobywania kryptowalut na zainfekowanych urządzeniach.

Jako licencjonowana giełda, BitBay musi spełniać rynkowe standardy. Ich przestrzeganie pozwala nam zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo prawne i wygodę korzystania z giełdy przy udziale przyjaznego systemu bankowości i dostępności operatorów płatniczych.

– napisał BitBay.

BitBay nie jest jedyną giełdą, która zdecydowała się na wyłączenie obsługi XMR.  Podobne kroki podjęły Huobi oraz Bithumb. Prawdopodobnie z uwagi na wdrażane na całym świecie przepisy AML i KYC, trend ten dotrze także do innych giełd kryptowalut.

bitbay kończy obsługę monero 20 maja 2020reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.