BitBay usuwa monero z oferty - wypłaty możliwe do 20.05 | Wiadomości | CrypS.

BitBay usuwa monero z oferty – wypłaty możliwe do 20.05

Michał Misiura
bitbay kończy obsługę monero 20 maja 2020

Giełda kryptowalut poinformowała, że w związku z zapowiadanym od dawna usunięciem kryptowaluty z oferty, ostateczny termin wypłaty monero, upływa jutro. 

Zgodnie z naszymi zapowiedziami informujemy, że w związku z zakończeniem obsługi rynku Monero (XMR) posiadaczy tej kryptowaluty prosimy o dokonanie wypłat najpóźniej do dnia 20.05.2020. Po tym terminie wypłaty XMR nie będą już możliwe.

– poinformował BitBay w mailach rozesłanych do klientów.

BitBay zdecydował o wykluczeniu XMR z uwagi na cechy kryptowaluty, która zapewnia wysoką anonimowość. Monero gwarantuje ją dzięki temu, że nie zapisuje w blockchainie tożsamości nadawców i odbiorców ani wielkości przesyłanej kwoty. W związku z tym, jak przedstawia giełda, jest ona podatna na wykorzystanie w celu prania brudnych pieniędzy. Monero chętnie używają także hakerzy, dla których jest ono m.in. ulubionym obiektem cryptojackingu, czyli wydobywania kryptowalut na zainfekowanych urządzeniach.

Jako licencjonowana giełda, BitBay musi spełniać rynkowe standardy. Ich przestrzeganie pozwala nam zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo prawne i wygodę korzystania z giełdy przy udziale przyjaznego systemu bankowości i dostępności operatorów płatniczych.

– napisał BitBay.

BitBay nie jest jedyną giełdą, która zdecydowała się na wyłączenie obsługi XMR.  Podobne kroki podjęły Huobi oraz Bithumb. Prawdopodobnie z uwagi na wdrażane na całym świecie przepisy AML i KYC, trend ten dotrze także do innych giełd kryptowalut.

bitbay kończy obsługę monero 20 maja 2020
reklama
reklama