BitBay kończy obsługiwać Monero | Wiadomości | CrypS.

BitBay kończy obsługiwać Monero

Michał Misiura
Giełda kryptowalut BitBay - logo BitBay

Giełda BitBay ogłosiła harmonogram, według którego zamknie swój rynek Monero. Przyczyną wycofania XMR jest anonimowość, która nie pozwala spełniać wymogów KYC. 

W mailach rozesłanych do klientów BitBay poinformował o wycofaniu z oferty Monero (XMR). Posiadacze tej kryptowaluty będą mieć czas na wycofanie swoich środków do kwietnia przyszłego roku. Wpłaty i wypłaty będą tymczasowo niemożliwe podczas hard forka Monero, w dniach 29.11 do 5.12. Całkowite zamknięcie rynku XMR nastąpi 19.02.2020. W tym dniu zostaną zakończone wszystkie transakcje za wyjątkiem wypłat.

W uzasadnieniu zakończenia obsługi Monero, które znalazło się w mailach do klientów, czytamy:

Monero (XMR) jest kryptowalutą o bardzo wysokim poziomie anonimowości transakcji, podatną na wykorzystywanie w celu prania brudnych pieniędzy. Stanowi to przyczynę konieczności zakończenia obsługi rynku XMR na naszej giełdzie. Z tego samego powodu Monero (i inne kryptowaluty o podobnej charakterystyce) zostało już usunięte z innych platform.

Jako licencjonowana giełda, BitBay musi spełniać rynkowe standardy. Ich przestrzeganie pozwala nam zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo prawne i wygodę korzystania z giełdy przy udziale przyjaznego systemu bankowości i dostępności operatorów płatniczych.

Giełda kryptowalut BitBay - logo BitBay
reklama
reklama