fbpx

BitBay jedną ze 198 firm z licencją w Estonii

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitbay listuje link w parze z pln BitBay

Giełda kryptowalut BitBay poinformowała, że jako jedyna giełda oferująca wymianę kryptowalut na waluty fiducjarne otrzymała estońską licencję. To efekt spełnienia wymogów wprowadzonych na podstawie nowelizacji estońskiej ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 10 marca 2020.

Procedura licencyjna obejmowała szereg drobiazgowych audytów. Po jej przeprowadzeniu estoński regulator potwierdził zgodność procedur AML/KYC stosowanych przez BitBay z wytycznymi. W rezultacie regulator przyznał giełdzie licencję „Providing a virtual currency service”. Procedurze weryfikacyjnej poddało się 1447 podmiotów branży kryptowalutowej. Licencje uzyskało jedynie 198, w tym BitBay.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej giełdy można przeczytać m.in.:

Pozytywna ocena naszej pracy jest dla ważna z punktu widzenia prawnej stabilności działalności i pozwala nam w pełni skupić się na rozwoju giełdy. W ostatnich miesiącach mieliśmy możliwość oddać w wasze ręce nowe usługi wpłat kartami kredytowymi i debetowymi oraz nowe rynki USDT. Pracujemy nad kolejnymi nowościami.

Wspomniana wcześniej ustawa nałożyła na licencjonowane spółki z branży kryptowalutowej określone obowiązki:

  • kapitał zakładowy w wysokości co najmniej 12 000 EUR;
  • posiadanie realnego, fizycznego biura oraz prowadzenia działalności spółki z terenu Estonii;
  • korzystanie z rachunku płatniczego uznanego przez prawo Estonii;
  • posiadanie statusu rezydenta Estonii przez członka zarządu spółki;
  • zmiana procedury KYC/AML przystosowanej do nowych regulacji;
  • wdrożenie systemu weryfikacji wideo w przypadkach wymaganych przepisami prawa.

Wirtualne spotkanie z użytkownikami

O planach rozwoju platformy oraz o samej procedurze licencyjnej opowie prezes BitBay Sylwester Suszek, który spotka się dziś (15.10) z użytkownikami platformy za pośrednictwem Facebooka i kanału YouTube. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20.

Dodaj komentarz