BitBay jedną ze 198 firm z licencją w Estonii | Wiadomości | CrypS.

BitBay jedną ze 198 firm z licencją w Estonii

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut bitbay

Giełda kryptowalut BitBay poinformowała, że jako jedyna giełda oferująca wymianę kryptowalut na waluty fiducjarne otrzymała estońską licencję. To efekt spełnienia wymogów wprowadzonych na podstawie nowelizacji estońskiej ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dnia 10 marca 2020.

Procedura licencyjna obejmowała szereg drobiazgowych audytów. Po jej przeprowadzeniu estoński regulator potwierdził zgodność procedur AML/KYC stosowanych przez BitBay z wytycznymi. W rezultacie regulator przyznał giełdzie licencję „Providing a virtual currency service”. Procedurze weryfikacyjnej poddało się 1447 podmiotów branży kryptowalutowej. Licencje uzyskało jedynie 198, w tym BitBay.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej giełdy można przeczytać m.in.:

Pozytywna ocena naszej pracy jest dla ważna z punktu widzenia prawnej stabilności działalności i pozwala nam w pełni skupić się na rozwoju giełdy. W ostatnich miesiącach mieliśmy możliwość oddać w wasze ręce nowe usługi wpłat kartami kredytowymi i debetowymi oraz nowe rynki USDT. Pracujemy nad kolejnymi nowościami.

Wspomniana wcześniej ustawa nałożyła na licencjonowane spółki z branży kryptowalutowej określone obowiązki:

  • kapitał zakładowy w wysokości co najmniej 12 000 EUR;
  • posiadanie realnego, fizycznego biura oraz prowadzenia działalności spółki z terenu Estonii;
  • korzystanie z rachunku płatniczego uznanego przez prawo Estonii;
  • posiadanie statusu rezydenta Estonii przez członka zarządu spółki;
  • zmiana procedury KYC/AML przystosowanej do nowych regulacji;
  • wdrożenie systemu weryfikacji wideo w przypadkach wymaganych przepisami prawa.

Wirtualne spotkanie z użytkownikami

O planach rozwoju platformy oraz o samej procedurze licencyjnej opowie prezes BitBay Sylwester Suszek, który spotka się dziś (15.10) z użytkownikami platformy za pośrednictwem Facebooka i kanału YouTube. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20.

giełda kryptowalut bitbayreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.