Binance zaprzecza doniesieniom o próbie przejęcia Union Banku | Wiadomości | CrypS.

Binance zaprzecza doniesieniom o próbie przejęcia Union Banku

Michał Misiura
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Na początku tygodniu branżowe media obiegła informacja, że władze Liechtensteinu zablokowały próbę przejęcia lokalnego banku przez giełdę Binance. Znana platforma wymiany kryptowalut zaprzeczyła tym doniesieniom.

Wzmianki o tym, że Binance zamierza zainwestować w upadający Union Bank, pojawiły na początku grudnia zeszłego roku. Jako pierwsza o sprawie donosiła szwajcarska gazeta Inside Paradeplatz, która poinformowała z resztą także o odrzuceniu kandydatury giełdy przez FMA. Nadzór finansowy Liechtensteinu miał zablokować przejęcie powołując się na niepokojącą złożoność transakcji oraz niedostarczanie niezbędnych informacji. Jak donosi Coindesk, okazało się również, że lokalny partner, który zagwarantował, że przedmiotowe fundusze są czyste, był zamieszany w oszustwo. Zgodnie z medialnymi doniesieniami osobą, do której trafiłaby większość udziałów miał być CEO Binance – Changpeng Zhao.

Giełda zaprzeczyła dziś jednak informacjom dotyczącym planowanego przejęcia określając raporty, które pojawiły się na ten temat, jako nieprecyzyjne. Coindesk, który skontaktował się z Binance’m, otrzymał odpowiedź:

Binance nie próbował inwestować (w bank) ani umieścić CZ na pokładzie.

Kłopoty Union Banku i pomocna dłoń

Zarejestrowany w Liechtensteinie bank wpadł w poważne kłopoty po tym gdy dziennikarze lokalnych mediów donieśli o jego nieczystych interesach. Instytucja finansowa miała być zamieszania w pranie pieniędzy pochodzących z z wyrafinowanego programu powiązanego z państwową spółką naftową Wenezueli. Dyrektor ustąpił wówczas z posady, a Union Bank rozpoczął szukanie nowych sponsorów.

Jakiś czas później wiele branżowych tytułów obiegły informacje, że wybawicielem upadającego banku ma zostać Binance. Według pojawiających się raportów, giełda chciała zmienić profil działania przejmowanego podmiotu, wciągając go na rynek wymiany kryptowalut.

FMA odmawia komentarza

Inside Paradeplatz informował o prawdopodobnym odrzuceniu Binance’a w połowie lipca. Wieści na ten temat trafiły jednak do większości branżowych portali w poniedziałek, gdy Union Bank umieścił na swojej stronie internetowej notatkę mówiącą, że wszedł w stan dobrowolnej likwidacji.

Coindesk skierował pytania do nadzoru finansowego Liechtensteinu, który odpowiedział, że nie komentuje poszczególnych przypadków. FMA podało tylko, że żaden z chętnych na przejęcie Union Banku nie spełnił kryteriów oceny, które obejmowały wiarygodność, solidność finansową oraz przestrzeganie procedur AML.

Źródło: Coindesk

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama