Binance zapowiada zmiany dla klientów z Europy. Giełda traci kluczowego partnera | Wiadomości | CrypS.

Binance zapowiada zmiany dla klientów z Europy. Giełda traci kluczowego partnera

Binance

Europejski partner bankowy Binance – Paysafe Payment Solutions Ltd – przestanie wspierać giełdę kryptowalut od 25 września. Jak to wpłynie na klientów platformy?


Obecny okres dla Binance są wyjątkowo skomplikowany. Proces z SEC, zmiany regulacji, a także problemy z partnerami biznesowymi zmuszają giełdę do podjęcia pewnych działań. Obecnie Binance jest w trakcie zmiany dostawcy usług dla depozytów i wypłat w euro. Platforma kończy współpracę z Paysafe Payment Solutions Ltd na rzecz jednolitego obszaru płatności w euro (SEPA). 

Dotychczasowa współpraca z Paysafe Payment Solutions Ltd została nawiązana rok temu i umożliwiała wpłaty m.in. funtów przez Faster Payments – czyli sieć nadzorującą płatności i przelewy bankowe w Wielkiej Brytanii. Teraz sytuacja się zmienia. Wynika to z faktu, że giełda wycofuje się z kilku krajów tj. Holandii, Cypru i Wielkiej Brytanii, zatem dotychczasowy partner płatniczy przestanie świadczyć usługi na jej rzecz. 

Zmiany dla klientów 

Chociaż konsumenci mogą bezpiecznie wpłacać i wypłacać środki do 25 września 2023 roku, to muszą oni liczyć się z wprowadzeniem pewnych zmian.

Binance zmieni dostawcę usług dla depozytów i wypłat w euro za pośrednictwem systemu SEPA. Nasz obecny partner – Paysafe, nie będzie już świadczył tych usług dla użytkowników Binance od dnia 25 września 2023 roku. W tym czasie nasi klienci będą musieli zaktualizować dane bankowe, które są używane do wpłacania fiatów na swoje konta Binance. Użytkownicy mogą być zobowiązani do zaakceptowania nowych warunków i postanowień, aby kontynuować korzystanie z usług SEPA po tym terminie – wskazuje rzecznik giełdy.

Obecnie SEPA służy jako zintegrowana, transgraniczna sieć płatnicza Unii Europejskiej dla transakcji w euro.

Dalsze kłody pod nogi

Powyższa sytuacja ma miejsce w chwili, kiedy Binance napotyka na krytykę od regulatorów finansowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Od kilku miesięcy trwa walka sądowa pomiędzy SEC, a Binance.US i jej zarządem. Proces dotyczy naruszenia wielu federalnych praw dotyczących papierów wartościowych. Ponadto, jak wspomnieliśmy – giełda ogłosiła wycofanie się z Wielkiej Brytanii, Holandii, Cypru.

Wisienką na torcie jest fakt, że belgijski organ nadzoru rynkowego nakazał Binance zaprzestanie oferowania usług kryptowalutowych w tym kraju. Czy zmiana dostawcy płatności rozwiąże problemy CZ? Być może w małej części. Prawdopodobnie regulacje MiCA będą mieć większy wpływ na sprawne funkcjonowanie platformy na terenie UE w każdym zakresie. Zmiana operatora płatności jest obecnie jedynie łyżką miodu w beczce dziegciu. 

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.