Binance zamierza pozwać The Block | Wiadomości | CrypS.

Binance zamierza pozwać The Block

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut binance, zapowiada pozew przeciwko portalowi the block

Kilka dni temu The Block – internetowy portal poświęcony branży kryptowalut poinformował, że w wyniku akcji policji zamknięte zostały biura giełdy Binance w Szanghaju. Wiadomość błyskawicznie obiegła media społecznościowe, a niektórzy wiązali z nią nawet niedawny spadek wartości Bitcoina.

Władze Binance zareagowały natychmiast i zarzuciły The Block rozpowszechnianie fałszywych informacji. Zdaniem CFO giełdy Wei Zhou nie mogło dojść do zamknięcia biur w Szanghaju, gdyż Binance nie prowadzi tam żadnego oddziału, a dodatkowo na chińskim rynku kryptowalutowym często dochodzi do korupcji i oczerniania konkurencji w mediach.

Frank Chaparro z The Block wyjaśniał później, powołując się m.in. na doniesienia Caijing.com, że Binance operowała w Szanghaju w co najmniej dwóch biurach. Dodał również, że informacje o akcji policji uzyskał od anonimowego pracownika giełdy. Changpeng Zhao, CEO giełdy Binance, zapowiedział już złożeniu pozwu przeciwko The Block. Nie sprecyzował czego konkretnie będzie dotyczyła sprawa, jednak można spodziewać się zarzutów zniesławienia i oszczerstwa.

giełda kryptowalut binance, zapowiada pozew przeciwko portalowi the block
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.