Binance zakończyło "największą aktualizację" od 2 lat | Wiadomości | CrypS.

Binance zakończyło „największą aktualizację” od 2 lat

Zerelik Maciej
binance pula wydobywcza

Maltańska giełda kryptowalut – Binance, została ponownie uruchomiona po ukończeniu tego, co jak twierdzi, jest największą jak dotąd aktualizacją. Platforma kompletnie przebudowała swój silnik i według Changpenga Zhao, będzie 10x bardziej wydajna niż wcześniej.

Na początku tego tygodnia giełda Binance ogłosiła, że 28 czerwca zmodernizuje swoją platformę transakcji spot. Aktualizacja miała potrwać początkowo dwie godziny, podczas których wiele funkcji platformy, w tym wpłaty, wypłaty, handel na rynku spot i P2P, miały być niedostępne. Aktualizacja trwała dłużej niż początkowo przewidywano, jednak udało się ją zakończyć sukcesem dziś rano.

Największa aktualizacja w historii

Od momentu pojawienia się na rynku w 2017 roku, Binance przeszedł szereg modernizacji, z których wiele było prostymi usprawnieniami wydajności, a inne wprowadzały bardziej zauważalne zmiany.

Rok temu, giełda po raz pierwszy wprowadziła na rynek produkty futures i margin trading, a niedługo potem pożyczki i staking kryptowalut. W kwietniu, platforma umożliwiła również handel kontraktami terminowymi.

 

Choć te zmiany można uznać za główne aktualizacje, prezes Binance – Changpeng Zhao twierdzi, że dzisiejsza modernizacja jest jeszcze większa. Jak podała giełda, zmiany obejmują całkowicie przebudowany silnik platformy, napisany w nowym języku programowania, którego opracowanie zajęło dwa lata.

Mimo to, szczegóły dotyczące tego, co dokładnie zostało zmienione i jak wpłynie to na przyszłość giełdy nie zostały opublikowane. Changpeng Zhao, twierdzi, że nowy upgrade pomaga przygotować platformę na „następną falę” – czymkolwiek ona jest.

Gwałtowny wzrost i przeciążenia

Binance początkowo uruchomił prawdopodobnie najszybszy silnik w branży, który był w stanie utrzymać około 1,4 mln zamówień na sekundę.

W ciągu ostatnich trzech lat giełda odnotowała ogromny wzrost zarówno liczby aktywnych użytkowników, jak i liczby rynków, podczas gdy algorytmiczne strategie handlu stały się bardziej popularne. To, w połączeniu z gwałtownymi wahaniami wolumenu transakcji, doprowadziło do sytuacji, w których giełda borykała się z przeciążeniami.

Binance nie zamieścił jeszcze dokładnych danych na temat poprawy platformy, ale CZ napisał na Twitterze, że nowa aktualizacja prawdopodobnie przyśpieszy platforme 10 razy – jednocześnie stwierdzając, że giełda może teoretycznie obsłużyć 100 razy większy wolumen, jednak może zostać zablokowana przez inne systemy.

binance pula wydobywcza
reklama
reklama