Binance wspiera teraz wpłaty na Arbitrum | Wiadomości | CrypS.

Binance wspiera teraz wpłaty na Arbitrum

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Binance ogłosiło zakończenie integracji Arbitrum One z mainnetem, umożliwiając użytkownikom transfer Ethereum z portfela Binance prosto do sieci warstwy 2.

Największe rozwiązanie Ethereum w warstwie 2 nabiera rozpędu. Wiodąca giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła w piątek, że zakończyła integrację z siecią Arbitrum One. Teraz użytkownicy mogą przesyłać Ethereum przechowywane na Binance bezpośrednio do swoich portfeli Ethereum na Arbitrum.

Wcześniej, użytkownicy chcący wysłać Ethereum na Arbitrum musieli najpierw wypłacić środki na główną sieć Ethereum, a następnie skorzystać z mostu Arbitrum, takiego jak AnySwap, Hop lub Synapse. Korzystanie z mostu do transferu środków na Arbitrum może być jednak kosztowne. Opłaty za gaz sięgały bowiem setek dolarów w okresach dużego przeciążenia sieci.

W tym samym ogłoszeniu Binance oświadczyło, że wypłaty z Arbitrum z powrotem na giełdę jeszcze nie działają. Zostaną jednak wprowadzone w późniejszym terminie. W ciągu ostatniego roku kilka głównych scentralizowanych giełd uruchomiło integrację ETH 2.0, umożliwiając swoim użytkownikom stakowanie Ethereum na łańcuchu Beacon. Jednak Binance jest pierwszą dużą giełdą, która obsługuje bezpośrednie wpłaty na warstwę 2 Ethereum.

Arbitrum jest obecnie największą siecią warstwy 2 Ethereum. Jej całkowita zablokowana wartość wynosi ponad 2,3 miliarda dolarów. Sieć wykorzystuje Optimistic Rollups, aby zmniejszyć płaty za gaz i przyspieszyć transakcje. Jednocześnie korzysta też z bezpieczeństwa i decentralizacji głównej sieci Ethereum.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama