Binance wprowadza europejskie opcje na BTC | Wiadomości | CrypS.

Binance wprowadza europejskie opcje na BTC

Mariusz Przepiórka
binance

Kryptowalutowa giełda Binance ma zamiar rozszerzyć swoją ofertę i udostępnić obrót kontraktami opcyjnymi na BTC w stylu europejskim. Giełda o swych planach poinformowała wczoraj, a wprowadzenie nowego produktu poprzedziły testy przeprowadzone w listopadzie. Binance ujawniła również, że nowe kontrakty opcyjnie będą wyceniane i rozliczane w USDT.

Giełda podkreśla, że kontrakty w stylu europejskim nazywane są „waniliowymi” kontraktami opcyjnymi, ponieważ są znacznie mniej „egzotyczne” niż bardziej złożone amerykańskie kontrakty opcyjnie.
Opcje europejskie to opcje, które mogą zostać zrealizowane tylko w jednym, z góry określonym terminie (tj. w terminie wygaśnięcia opcji – maturity).
Opcje amerykańskie z kolei, mogą zostać zrealizowane w dowolnym czasie przed upływem określonego terminu zwanego terminem wygaśnięcia.

Co ciekawe, pochodząca z Chin giełda sama została uznana za zbyt egzotyczną dla centralnie planowanej gospodarki chińskiej.

Binance podkreśliła, że jednym z powodów wprowadzenia nowego produktu jest rosnące zainteresowanie opcjami BTC ze strony inwestorów. W grudniu bieżącego roku dzienna wartość opcji BTC przekroczyła rekordowy poziom 1 mld USD.

Coraz większe zainteresowanie opcjami

Prezes Binance Changpeng Zhao zauważył, że ostatni wzrost wartości BTC do poziomu przekraczającego 28 000 USD jest wynikiem coraz większych inwestycji w branżę kryptowalutową. Zdaniem Zhao, rozwój branży kryptowalutowej w dużej mierze wynika z kombinacji czynników, w tym szerszej edukacji opinii publicznej i zainteresowania ze strony instytucji, innowacji w zakresie protokołów DeFi i inteligentnych kontraktów oraz rozwoju solidnego rynku instrumentów pochodnych.

Już w kwietniu giełda Binance dołączyła do rosnącej grupy rozwijającej handel opcjami BTC. Wówczas giełda uruchomiła obrót opcjami w stylu amerykańskim.

Poprzednie podejście Binance do opcji BTC było krytykowane za jednostronność, ponieważ użytkownicy nie byli w stanie „wystawiać” opcji i zainkasować premii. W konsekwencji, opcje dostępne na Binance były generalnie droższe z powodu braku możliwości przeprowadzenia arbitrażu.

binance
reklama
reklama