Binance.US przeprowadzi IPO w ciągu najbliższych trzech lat | Wiadomości | CrypS.

Binance.US przeprowadzi IPO w ciągu najbliższych trzech lat

Konrad Juszczyk
binance poradnik

W ciągu najbliższych trzech lat amerykański oddział giełdy kryptowalut Binance może przeprowadzić ofertę publiczną na giełdzie amerykańskiej.

IPO Binance.US

Szef Binance, Changpeng Zhao powiedział The Information o potencjalnym IPO firmy w ciągu najbliższych 3 lat. Dodał on również, że Binance.US jest gotowy do zamknięcia dużej prywatnej rundy zbierania funduszy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, która powinna zmniejszyć jego kontrolę nad zarządem.

Binance.US zrobi to samo, co Coinbase. – powiedział Zhao, mówiąc o IPO.

Zhao zauważył, że dokładny czas wejścia na giełdę będzie zależeć od warunków rynkowych i rozwoju amerykańskiego oddziału Binance. Zhao po raz pierwszy mówił o planach wejścia Binance na giełdę w lipcu 2021 roku.

Jeżeli biznes będzie się rozwijał stabilnie w ciągu najbliższych trzech lat, to ten czas wystarczy na IPO. Jeśli wejdziemy w bessę, która trwa, nie wiem, trzy, cztery lata, to może to potrwać trochę dłużej. – wyjaśnił.

Warto dodać, że jeszcze w marcu Zhao mówił, że platforma Binance nie planuje przeprowadzenia IPO, ponieważ firma nie ma problemów finansowych, tak więc nie bierze pod uwagę tego rodzaju finansowania. Najnowsze oświadczenie Zhao pojawiło się wśród obaw regulacyjnych giełdy.

Giełda znalazła się pod presją regulatorów na całym świecie z powodu obaw związanych z wykorzystaniem kryptowalut w praniu pieniędzy i ryzykiem dla konsumentów. Regulatorzy w Japonii, Singapurze, Włoszech i innych krajach twierdzą, że Binance nielegalnie oferował swoje usługi użytkownikom. Niektórzy wyrazili również sprzeciw wobec oferowania przez Binance tokenizowanych akcji.

binance poradnik
reklama
reklama