Binance tworzy fundusz, który pomoże projektom przeżywającym trudności | Wiadomości | CrypS.

Binance tworzy fundusz, który pomoże projektom przeżywającym trudności

Redaktor: Michał Misiura
changpeng zhao cz

Binance postanowił stawić czoła problemom, jakie pojawiły się na rynku kryptowalut po kryzysie FTX. W tym celu giełda utworzy fundusz, który pomoże potencjalnie silnym projektom, które przeżywają problemy z płynnością.


Szef Binance Changpeng Zhao w twitterowym wpisie poinformował, że fundusz ma na celu ograniczenie negatywnych skutków upadku FTX poprzez pomoc projektom, które Zhao określił jako „silne, ale w kryzysie płynności”.

Zhao nie podał dokładnych informacji na temat tego, które projekty będą się kwalifikować do uzyskania pomocy, ale przekazał zespołom, które uważają, że mogą spełniać kryteria, aby skontaktowały się z Binance Labs, oddziałem venture capital giełdy. Zachęcił również do kontaktu innych graczy z branży zainteresowanych współinwestowaniem. – Kryptowaluty nie odchodzą. Wciąż jesteśmy tutaj. Odbudujmy się – napisał Zhao.

Jeden z członków społeczności kryptowalutowej z lekkim zaskoczeniem odpowiedział na wpis Zhao, pytając, dlaczego FTX miałaby kwalifikować się do pomocy z funduszu. Szef Binance wyjaśnił jednak, że fundusz nie jest przeznaczony dla FTX, ale dla innych projektów w ekosystemie kryptowalutowym, dodając, że „kłamcy i oszuści nigdy nie są uznawani za silne projekty”.

Duże zawirowania na rynku kryptowalut

Rynki kryptowalutowe doświadczają poważnych turbulencji i w związku z tym pojawiają się głosy, że to kryptowalutowi miliarderzy stoją za spowolnieniem działań w zakresie regulacji branży. Amerykański kongresmen Brad Sherman powiedział, że wysiłki kryptowalutowych miliarderów w lobbowaniu i skutecznie przyczyniły się do powstrzymania wprowadzenia racjonalnych przepisów regulujących branżę.

Winę za ostatnie turbulencje na rynku kryptowalut ponosi giełda FTX, a według ostatnich doniesień portalu Cointelegraph, były prezes FTX Sam Bankman-Fried, trzech byłych członków zarządu FTX oraz prezes Alameda Research Caroline Ellison szukają sposobów na ucieczkę do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ich plan ma opierać się na założeniu, że USA nie mają umowy o esktradycję z ZEA, jednak warto zwrócić uwagę na to, że oba kraje podpisały traktat o wzajemnej pomocy w postępowaniu z przestępcami.

changpeng zhao czreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.