Binance spaliło najwięcej tokenów BNB w historii | Wiadomości | CrypS.

Binance spaliło najwięcej tokenów BNB w historii

Zerelik Maciej
binance spala bnb

Giełda kryptowalutowa Binance, ogłosiła w piątek, największe spalenie rodzimych tokenów BNB w historii. Proces ten wycofa z obiegu BNB o wartości 60,5 mln dolarów.

Najnowsze spalanie zniszczyło 3 477 388 rodzimych tokenów ERC-20 Binance – BNB, które są używane jako środek wymiany na platformie. Dwunaste kwartalene spalanie tokenów, jest częścią strategii giełdy, która zakłada zmniejszenie podaży BNB o połowę, do 100 milionów sztuk.

Kwartalne spalanie monet ma na celu zmniejszenie podaży, a co za tym idzie zwiększenie ceny tokena. W białej księdze Binance napisał, że na spalenie przeznacza 20% swoich zysków. Giełda będzie kupować tokeny BNB, a następnie je spalać, do momentu kiedy nie osiągną 50% podaży.

 Changpeng Zhao nie kryje zdumienia

Ostatnie spalanie miało miejsce w miesiącu, kiedy giełda obchodziła swoją trzecią rocznicę. Prezes Binance – Changpeng Zhao powiedział wtedy w swoim oświadczeniu, że „nie może zaprzeczyć, że jest dumny, nie tyle za osiągnięcia, co za to, jak ciężko zespół pracował w ciągu ostatnich trzech lat, by pokonać wiele wyzwań”.

W swoim poście wymienił ostatnie osiągnięcia giełdy, podkreślając, że Binance Futures utrzymało swój status najlepszej kryptowalutowej giełdy kontraktów terminowych, i że zostały udoskonalone kanały fiat-to-crypto.

BNB – znany wcześniej jako Binance Coin – jest dziesiątą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej. W ciągu ostatnich 24 godzin, przy jej użyciu zawarto transakcje na ponad 143 miliony dolarów.

binance spala bnb
reklama
reklama