Oszuści reklamują scam powiązany z Binance na billbordach w Turcji | Wiadomości | CrypS.

Oszuści reklamują scam powiązany z Binance na billbordach w Turcji

Zerelik Maciej
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Binance TR, tureckie ramię giełdy kryptowalutowej Binance, ostrzegło inwestorów przed kolejnym kreatywnym scamem. Tym razem oszuści próbują wyłudzać pieniądze za pomocą fałszywych billboardów.

Turcja jest krajem, w którym mieszka duża liczba krypto inwestorów. Jak wynika z danych Similarweb łącznie odpowiadają oni za 7% całkowitego ruchu do głównej platformy Binance. Próbując wykorzystać popularność giełdy w tym kraju, oszuści wynajęli wiele billboardów i umieścili na nich reklamy wykorzystujące logo giełdy.

W najnowszym ostrzeżeniu wydanym przez Binance Turkey na billboardzie widnieje reklama „giełdy turystycznej Binance”. Nie ma ona jednak żadnych powiązań z oryginalną platformą założoną przez Changpenga „CZ” Zhao. Reklama zawiera również numery telefonów, po wybraniu których potencjalne ofiary łączą się z oszustami. W tłumaczeniu ostrzeżenia czytamy:

Od pewnego czasu billboardy podobne do poniższego zdjęcia rzucają się w oczy w różnych regionach Turcji […i] nie mają nic wspólnego z #Binance!

Biorąc pod uwagę łatwość w namierzeniu osób odpowiedzialnych za wynajmowanie billboardów, Binance zapowiedziało podjęcie niezbędnych kroków prawnych.

Nieostrożni inwestorzy, którzy w końcu kontaktują się z fałszywymi numerami, są zazwyczaj witani przez oszustów podających się za Binance. Następnie nakłaniają oni inwestorów do utworzenia nowych kont lub udostępnienia fraz seed.

Inwestorom, którzy podejrzewają, że są w kontakcie z takimi oszustami, zaleca się kontakt z oficjalną obsługą klienta Binance za pośrednictwem oficjalnych kanałów, w tym strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych
reklama
reklama