Oszuści reklamują scam powiązany z Binance na billbordach w Turcji | Wiadomości | CrypS.

Oszuści reklamują scam powiązany z Binance na billbordach w Turcji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Binance TR, tureckie ramię giełdy kryptowalutowej Binance, ostrzegło inwestorów przed kolejnym kreatywnym scamem. Tym razem oszuści próbują wyłudzać pieniądze za pomocą fałszywych billboardów.

Turcja jest krajem, w którym mieszka duża liczba krypto inwestorów. Jak wynika z danych Similarweb łącznie odpowiadają oni za 7% całkowitego ruchu do głównej platformy Binance. Próbując wykorzystać popularność giełdy w tym kraju, oszuści wynajęli wiele billboardów i umieścili na nich reklamy wykorzystujące logo giełdy.

W najnowszym ostrzeżeniu wydanym przez Binance Turkey na billboardzie widnieje reklama “giełdy turystycznej Binance”. Nie ma ona jednak żadnych powiązań z oryginalną platformą założoną przez Changpenga “CZ” Zhao. Reklama zawiera również numery telefonów, po wybraniu których potencjalne ofiary łączą się z oszustami. W tłumaczeniu ostrzeżenia czytamy:

Od pewnego czasu billboardy podobne do poniższego zdjęcia rzucają się w oczy w różnych regionach Turcji […i] nie mają nic wspólnego z #Binance!

Biorąc pod uwagę łatwość w namierzeniu osób odpowiedzialnych za wynajmowanie billboardów, Binance zapowiedziało podjęcie niezbędnych kroków prawnych.

Nieostrożni inwestorzy, którzy w końcu kontaktują się z fałszywymi numerami, są zazwyczaj witani przez oszustów podających się za Binance. Następnie nakłaniają oni inwestorów do utworzenia nowych kont lub udostępnienia fraz seed.

Inwestorom, którzy podejrzewają, że są w kontakcie z takimi oszustami, zaleca się kontakt z oficjalną obsługą klienta Binance za pośrednictwem oficjalnych kanałów, w tym strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.