Binance przystępuje do stowarzyszenia "Blockchain for Europe" | Wiadomości | CrypS.

Binance przystępuje do stowarzyszenia „Blockchain for Europe”

Zerelik Maciej
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank

Blockchain for Europe, główne europejskie stowarzyszenie propagujące zrównoważoną regulację branży blockchain, właśnie przyjęło w swoje szeregi największą na świecie giełdę kryptowalut – Binance.

Binance przystępuje do stowarzyszenia Blockchain for Europe

Binance, największa giełda pod względem dziennego wolumenu na świecie, dołączyła do Blockchain for Europe w dniu 3 sierpnia.

Wchodząc do grupy, Binance podąża za największymi firmami z branży, takimi jak Ripple, EOS Block.one, Fetch.ai i Blockseed Ventures.

Oprócz powitania nowego członka stowarzyszenia, Blockchain for Europe mianował szefa operacji Binance w Wielkiej Brytanii, Teanę Baker-Taylor, na nowego przewodniczącego zarządu.

Założone pod koniec 2018 roku stowarzyszenie Blockchain for Europe jest ważnym stowarzyszeniem działającym w Europie, którego celem jest promowanie edukacji i proaktywne regulowanie działalności blockchain na całym kontynencie. W chwili powstania w skład stowarzyszenia wchodziły cztery firmy, w tym Ripple, Fundacja NEM, firma Fetch.AI zajmująca się tworzeniem inteligentnych ksiąg rachunkowych oraz związany z Cardano start-up Emurgo.

Zgodnie z najnowszym oświadczeniem Blockchain for Europe, stowarzyszenie skupione jest obecnie na reagowaniu na plan działania Unii Europejskiej, w zakresie konsultacji społecznych dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz ustawy o usługach cyfrowych w zakresie smart kontraktów. Grupa wnosi również wkład w toczące się dyskusje na temat proponowanych unijnych ram w sprawie rynków kryptowalut, które zostały przeprowadzone w grudniu 2019 roku.

To nie pierwszy raz w tym roku…

W 2020 r. grupa Binance dołączyła do szeregu grup regulacyjnych. Pod koniec sierpnia brytyjski oddział giełdy przystąpił do samoregulującego się stowarzyszenia branżowego CryptoUK jako członek wykonawczy. Wraz z nowym członkostwem Binance.UK będzie współpracowało z decydentami rządowymi nad stworzeniem regulacji dla zasobów cyfrowych w kraju

 

binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank
reklama
reklama