fbpx

Binance przystępuje do stowarzyszenia „Blockchain for Europe”

Zerelik Maciej
binance zaprzecza, że próbował przejąć union bank Binance

Blockchain for Europe, główne europejskie stowarzyszenie propagujące zrównoważoną regulację branży blockchain, właśnie przyjęło w swoje szeregi największą na świecie giełdę kryptowalut – Binance.

Binance przystępuje do stowarzyszenia Blockchain for Europe

Binance, największa giełda pod względem dziennego wolumenu na świecie, dołączyła do Blockchain for Europe w dniu 3 sierpnia.

Wchodząc do grupy, Binance podąża za największymi firmami z branży, takimi jak Ripple, EOS Block.one, Fetch.ai i Blockseed Ventures.

Oprócz powitania nowego członka stowarzyszenia, Blockchain for Europe mianował szefa operacji Binance w Wielkiej Brytanii, Teanę Baker-Taylor, na nowego przewodniczącego zarządu.

Założone pod koniec 2018 roku stowarzyszenie Blockchain for Europe jest ważnym stowarzyszeniem działającym w Europie, którego celem jest promowanie edukacji i proaktywne regulowanie działalności blockchain na całym kontynencie. W chwili powstania w skład stowarzyszenia wchodziły cztery firmy, w tym Ripple, Fundacja NEM, firma Fetch.AI zajmująca się tworzeniem inteligentnych ksiąg rachunkowych oraz związany z Cardano start-up Emurgo.

Zgodnie z najnowszym oświadczeniem Blockchain for Europe, stowarzyszenie skupione jest obecnie na reagowaniu na plan działania Unii Europejskiej, w zakresie konsultacji społecznych dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz ustawy o usługach cyfrowych w zakresie smart kontraktów. Grupa wnosi również wkład w toczące się dyskusje na temat proponowanych unijnych ram w sprawie rynków kryptowalut, które zostały przeprowadzone w grudniu 2019 roku.

To nie pierwszy raz w tym roku…

W 2020 r. grupa Binance dołączyła do szeregu grup regulacyjnych. Pod koniec sierpnia brytyjski oddział giełdy przystąpił do samoregulującego się stowarzyszenia branżowego CryptoUK jako członek wykonawczy. Wraz z nowym członkostwem Binance.UK będzie współpracowało z decydentami rządowymi nad stworzeniem regulacji dla zasobów cyfrowych w kraju