Binance pomoże Ukrainie stworzyć regulacje kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Binance pomoże Ukrainie stworzyć regulacje kryptowalut

Mariusz Przepiórka
Ukraina - kryptowaluty

Czołowa giełda kryptowalutowa Binance rozpocznie współpracę z władzami Ukrainy w zakresie opracowania krajowych regulacji prawnych w zakresie kryptowalut. Na mocy protokołu ustaleń podpisanego przez Binance i Ministra Transformacji Cyfrowej Ukrainy, obie strony zobowiązały się do współpracy w zakresie prawnego statusu kryptowalut w państwie.

Zgodnie z komunikatem, ministerstwo, członkowie parlamentu oraz przedsiębiorstwa komercyjne zakończą prace nad odpowiednimi ustawami i przedstawią je parlamentowi Ukrainy przed końcem bieżącego roku. Changpeng Zhao, CEO Binance, potwierdził te informacje na Twitterze i przyznał, że zalegalizowanie kryptowalut może odgrywać istotną rolę w rozwoju gospodarki tego kraju.

W ramach porozumienia powstanie grupa robocza koncentrująca się na wdrożeniu technologii blockchain, a także na utworzeniu rynku kryptowalut na Ukrainie. Wicepremier Mychajło Fedorow podkreślił, że Ukraina w końcu znalazła się w sytuacji, w której władze wykonawcze, ustawodawcze oraz rynek doszły do wspólnego zrozumienia potrzeby uregulowania rynku kryptowalutowego.

W ostatnim czasie władze ukraińskie udostępniły projekty trzech ustaw w tym zakresie i zaprosiły ekspertów sektorów blockchain oraz kryptowalut do zapoznania się z nimi i ewentualnego złożenia własnych propozycji.

Trzeba przyznać, że to bardzo rozsądne podejście do tworzenia tego typu regulacji. Warto przypomnieć, że w Polsce podobne rozmowy (zainicjowane przez samą branżę) niestety nie przyniosły oczekiwanego skutku.

Ukraina - kryptowaluty
reklama
reklama