Binance otrzymała licencję na świadczenie usług we Włoszech | Wiadomości | CrypS.

Binance otrzymała licencję na świadczenie usług we Włoszech

Maciej Żerelik
binance spalanie

Giełda kryptowalut Binance otrzymała licencję na świadczenie usług związanych z cyfrowymi aktywami we Włoszech. Binance Italy został zarejestrowany przez lokalnego regulatora OAM.


W lipcu 2021 r. włoska Krajowa Komisja ds. Spółek i Giełdy Papierów Wartościowych ostrzegła konsumentów, że Binance nie jest upoważniona do świadczenia usług inwestycyjnych i prowadzenia działalności w tym kraju. Teraz jednak spółka napisała w oświadczeniu:

Rejestracja Binance Italy, lokalnego podmiotu prawnego Grupy utworzonego kilka miesięcy temu, pozwala firmie oferować produkty kryptowalutowe włoskim klientom.

Binance zamierza wzmocnić swoją obecność na rynku włoskim. Firma otworzy biuro przedstawicielskie i zwiększy liczbę pracowników w tym kraju.

Wcześniej giełda otrzymała podobną licencję od francuskiej Komisji Nadzoru nad Rynkiem Finansowym. Z kolei w maju 2022 r. Bank Centralny Bahrajnu przyznał Binance licencję pozwalającą platformie na oferowanie konsumentom „pełnego zakresu usług wymiany kryptowalut”.

binance spalaniereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.