Binance otrzymała licencję na świadczenie usług we Włoszech | Wiadomości | CrypS.

Binance otrzymała licencję na świadczenie usług we Włoszech

Zerelik Maciej
binance spalanie

Giełda kryptowalut Binance otrzymała licencję na świadczenie usług związanych z cyfrowymi aktywami we Włoszech. Binance Italy został zarejestrowany przez lokalnego regulatora OAM.


W lipcu 2021 r. włoska Krajowa Komisja ds. Spółek i Giełdy Papierów Wartościowych ostrzegła konsumentów, że Binance nie jest upoważniona do świadczenia usług inwestycyjnych i prowadzenia działalności w tym kraju. Teraz jednak spółka napisała w oświadczeniu:

Rejestracja Binance Italy, lokalnego podmiotu prawnego Grupy utworzonego kilka miesięcy temu, pozwala firmie oferować produkty kryptowalutowe włoskim klientom.

Binance zamierza wzmocnić swoją obecność na rynku włoskim. Firma otworzy biuro przedstawicielskie i zwiększy liczbę pracowników w tym kraju.

Wcześniej giełda otrzymała podobną licencję od francuskiej Komisji Nadzoru nad Rynkiem Finansowym. Z kolei w maju 2022 r. Bank Centralny Bahrajnu przyznał Binance licencję pozwalającą platformie na oferowanie konsumentom „pełnego zakresu usług wymiany kryptowalut”.

binance spalanie
reklama
reklama