Binance ogłasza program bug bounty o wartości 10 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Binance ogłasza program bug bounty o wartości 10 mln USD

Zerelik Maciej
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Binance Smart Chain ogłosił program bug bounty o wartości 10 milionów dolarów. Jego celem zwiększenie bezpieczeństwa zdecentralizowanych aplikacji budowanych na łańcuchu.

W poniedziałek giełda ogłosiła w oficjalnym wpisie na blogu program bounty o wartości 10 milionów dolarów dla ekosystemu BSC. Nowy program, nazwany „Priority ONE”, ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa poprzez zachęcanie hakerów do ujawniania odkrytych wektorów ataków w aplikacjach BSC.

W poście szczegółowo opisano, w jaki sposób program stworzy bezpieczniejsze środowisko on-chain dla użytkowników, stwierdzając:

Ten program bounty ma na celu ciągłą poprawę bezpieczeństwa oprogramowania i zarządzania cyklem życia, zapewnienie kontroli ryzyka i przyciągnięcie bardziej proaktywnych testów penetracyjnych w celu wczesnej identyfikacji problemów.

Binance początkowo zapewni 3 miliony dolarów na nagrody dla osób, które z powodzeniem znajdą błędy. Celem giełdy jest zebranie pozostałych 7 milionów dolarów poprzez nową propozycję BSC Evolution Proposal. Jeśli propozycja przejdzie, istniejący walidatorzy będą musieli przeznaczyć niewielki procent swoich dziennych nagród za bloki na pulę programu bug bounty.

W 2021 roku kilka aplikacji działających na BSC padło ofiarą poważnych exploitów, które kosztowały użytkowników miliony. W marcu projekt Meerkat Finance stracił 31 milionów dolarów aktywów w wyniku podejrzanego rug pulla. Luki w kodzie smart kontraktów doprowadziły również do ataków typu flash loan. W przypadku agregatora yield farmingu Bunny Finance, straty wyniosły aż 200 milionów USD.

Po tak wielu exploitach w ostatnim czasie, spadło zaufanie do BSC. Rządowe organy regulacyjne w Wielkiej Brytanii i Włoszech ostrzegły konsumentów przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty, w szczególności w odniesieniu do Binance.

Uruchamiając swój program bug bounty, Binance stara się uniknąć przyszłych exploitów i odbudować swoją reputację. Dodatkowo, zwiększenie bezpieczeństwa on-chain pomoże w sytuacji, kiedy giełda zmaga się z rosnącą presją regulacyjną. Pomimo kontrowersji, rodzimy token BNB odnotował znaczny wzrost w ostatnich miesiącach. Jego wartość w tym roku wzrosła o ponad 700%.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama