Binance nie udzieliła linii kredytowej funduszowi 3AC | Wiadomości | CrypS.

Binance nie udzieliła linii kredytowej funduszowi 3AC

Maciej Żerelik
Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnych

Changepeng Zhao (CZ), oświadczył, że jego giełda nie była główną platformą transakcyjną dla upadającego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC). Nie udzieliła ona również funduszowi żadnych linii kredytowych w ramach pomocy finansowej. 


Rodzaje dofinansowania

Jak podał w środę na Twitterze @WuBlockchain, za South China Morning Post, wiele firm z problemami zwróciło się ostatnio do Binance z podobnymi prośbami o pożyczki. CZ nie udzielił wówczas dalszych wyjaśnień.

Jednak w czwartkowym wpisie na blogu prezesa firmy, poruszono kwestie etyczne związane z ratowaniem firm, dźwignią finansową i rolą giełdy w dzisiejszym niestabilnym środowisku. W oświadczeniu czytamy:

Naszym obowiązkiem jest również pomaganie uczestnikom rynku w przetrwaniu i, miejmy nadzieję, w rozwoju. Jest tak nawet wtedy, gdy nie przynosi to nam bezpośrednich korzyści lub gdy odnotowujemy ujemny zwrot z inwestycji.

Jak wyjaśnia dyrektor, są firmy, które nie zasługują na dofinansowanie. Należą do nich te, które są źle zaprojektowane, źle zarządzane lub źle prowadzone – innymi słowy, „złe” projekty nadmuchane przez kreatywny marketing lub po prostu schematy Ponziego. Najlepszą ochroną przed takimi projektami jest edukacja konsumentów.

Z drugiej strony, projekty, które popełniają „drobne błędy”, ale poza tym mają solidne modele biznesowe i dobre zespoły, mogą zasługiwać na dofinansowanie.

Są też takie „wielkie projekty”, które ledwo się trzymają. Ze względu na brak gotówki mogą one czekać na zastrzyk finansowy lub poszukiwać możliwości przejęcia.

W ostatnich tygodniach do Binance zgłosiło się wiele firm z problemami, z których każda twierdziła, że należy do trzeciej kategorii. Zmusiło to Binance do dokładnego zbadania ich wszystkich i rozpoczęcia podejmowania zróżnicowanych decyzji w odniesieniu do każdego podmiotu. „Jest w tym pewna subiektywność” – powiedział CZ.

Binance nawiązuje współpracę z Cristiano Ronaldo

Binance podpisała także wczoraj wieloletnie, ekskluzywne partnerstwo NFT z legendą piłki nożnej Cristiano Ronaldo. CR7 to jeden z największych piłkarzy w historii piłki nożnej, zdobywca pięciu Złotych Piłek i ponad 800 goli w karierze. Portugalski napastnik ma ponad 550 milionów obserwatorów na Twitterze i Instagramie. Binance zamierza wykorzystać tę transakcję, aby wprowadzić fanów Ronaldo do świata Web3 i NFT.

W ramach umowy gwiazda Manchesteru United i giełda będą współpracować przy tworzeniu różnych kolekcji NFT, które będą notowane wyłącznie na rynku NFT Binance. Ronaldo skomentował partnerstwo, zauważając, że jego relacje z fanami są „bardzo ważne” i cieszy się, że będzie mógł zapewnić im „bezprecedensowe doświadczenia” poprzez platformę Binance NFT. Z kolei CZ powiedział:

Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i wykroczył poza sport, aby stać się ikoną w wielu branżach. Dzięki swojej autentyczności, talentowi i działalności charytatywnej zgromadził jedną z najbardziej oddanych baz fanów na świecie. Cieszymy się, że możemy zaoferować jego fanom ekskluzywne możliwości kontaktu z Ronaldo i posiadania kawałka ikonicznej historii sportu.

Binance wycofuje z Hiszpanii oferty instrumentów pochodnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.