Binance Korea nawiązuje współpracę z Coinfirm | Wiadomości | CrypS.

Binance Korea nawiązuje współpracę z Coinfirm

Mariusz Przepiórka
rozwiązanie coinfirm zostaje wdrożone w binance korea

Platforma kryptowalutowa Binance Korea poinformowała o nawiązaniu współpracy ze spółką Coinfirm. W ramach partnerstwa Binance Korea wdroży rozwiązania Coinfirm, które pomogą w monitorowaniu aktywności na jej platformie pod kątem prania brudnych pieniędzy.

Coinfirm oferuje swe rozwiązania zabezpieczające przed praniem pieniędzy wielu instytucjom branży kryptowalutowej. Wśród klientów spółki są m.in. europejskie banki, projekty kryptowalutowe takie jak XRP i RSK, podmioty świadczące usługi powiernicze, np. Xapo, a także rząd Gibraltaru. Jest wśród nich także giełda Binance, która w październiku 2019 roku wprowadziła zabezpieczenia Coinfirm na swej głównej platformie.

To pierwszy przypadek, gdy Binance wprowadza rozwiązania Coinfirm na krajowej platformie. W przypadku Korei Płd. dochodzi do tego zaledwie dwa miesiące po uruchomieniu platformy. Jest to efekt rygorystycznego podejścia do kryptowalut ze strony koreańskich regulatorów. Lokalny urząd nadzoru finansowego już od 2017 roku zwraca uwagę na pranie pieniędzy z wykorzystaniem kryptowalut. Korea Płd. jest również jednym z krajów, które entuzjastycznie przyjęły wytyczne FATF, w efekcie czego z lokalnych giełd zniknęło kilka prywatnych kryptowalut, m.in. monero i zcash.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób użytkownicy giełdy odczują wdrożenie rozwiązanie Coinfirm. Współzałożyciel Coinfirm Grant Blaisdell stwierdził, że oprogramowanie pozwala na monitorowanie aktywności w czasie rzeczywistym. Może ono służyć jako podstawa do blokowania określonych środków, w szczególności tych pochodzących z ataków hakerskich.

Więcej na temat funkcjonowania i rozwiązań firmy Coinfirm dowiesz się z naszego wywiadu z Grantem Blaisdell’em.

 

rozwiązanie coinfirm zostaje wdrożone w binance korea
reklama
reklama