Binance uruchomi charytatywną kartę kryptowalutową dla Ukraińców | Wiadomości | CrypS.

Binance uruchomi charytatywną kartę kryptowalutową dla Ukraińców

Anna Sutowicz
Ukraina ujawnia na co wydała zebrane kryptowaluty

Globalna społeczność kryptograficzna nadal aktywnie wspiera działania humanitarne na Ukrainie. Tym razem giełdy kryptograficzne, Binance i Whitebit koncentrują się na pomocy ukraińskim uchodźcom.


Charytatywna karta kryptograficzna od Binance

Binance, wiodąca na świecie giełda kryptowalut jeszcze w tym miesiącu zamierza uruchomić „charytatywną kartę kryptowalutową”. Karta będzie przeznaczona dla wszystkich Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia Ukrainy i znajdują się w potrzebie. Michaił Fiodorow, czyli szef Ministerstwa Cyfryzacji opowiedział o współpracy ukraińskiego departamentu z Binance:

Binance będzie wspierać nasze projekty edukacyjne, w szczególności umiejętność posługiwania się kryptowalutami, aby jeszcze więcej Ukraińców otrzymało umiejętności cyfrowe i zawody.

Fiodorow, który pełni również funkcję wicepremiera Ukrainy poinformował także, że giełda przekazała 10 mln USD na wsparcie Ukrainy, a w przyszłości planuje przekazać jeszcze 20 mln USD. Binance zapewnia, że ściśle przestrzega wymogów polityki sankcji w stosunku do rosyjskich urzędników i banków znajdujących się na liście sankcyjnej i będzie reagować 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, na konkretne przypadki, w których system sankcji zostanie naruszony.

Whitebit wspiera ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Natomiast Whitebit, czyli ukraińska giełda kryptowalut podpisała memorandum o współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Ukrainy. Giełda poinformowała na swoim blogu, że zamierza pomóc uchodźcom z Ukrainy poprzez swoje przedstawicielstwa w innych krajach oraz dostępne zasoby techniczne:

Dzięki naszym przedstawicielstwom w obcych krajach oraz zapleczu technicznemu i informacyjnemu możemy pomóc obywatelom Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju. Nadal pracujemy, nawiązujemy współpracę z państwem [ukraińskim], pomagamy Ukrainie. Rozwijając biznes w innych krajach, zwiększamy projekty społeczne niezbędne dla utrzymania demokracji i wartości europejskich.

Ukraińska giełda zapowiedziała również wsparcie Centrum Antykryzysowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy i telefonicznego centrum konsultacyjnego dla potrzebujących Ukraińców.

Krypto-zbiórki

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz udzielić wsparcia Ukrainie – listę kilku krypto-zbiórek na rzecz Ukrainy zamieściliśmy tu: Bitcoin może być ratunkiem dla Ukrainy.

Ukraina ujawnia na co wydała zebrane kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.