Binance uruchomi charytatywną kartę kryptowalutową dla Ukraińców | Wiadomości | CrypS.

Binance uruchomi charytatywną kartę kryptowalutową dla Ukraińców

Anna Sutowicz
Binance pomaga uchodźcom z Ukrainy

Globalna społeczność kryptograficzna nadal aktywnie wspiera działania humanitarne na Ukrainie. Tym razem giełdy kryptograficzne, Binance i Whitebit koncentrują się na pomocy ukraińskim uchodźcom.


Charytatywna karta kryptograficzna od Binance

Binance, wiodąca na świecie giełda kryptowalut jeszcze w tym miesiącu zamierza uruchomić „charytatywną kartę kryptowalutową”. Karta będzie przeznaczona dla wszystkich Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia Ukrainy i znajdują się w potrzebie. Michaił Fiodorow, czyli szef Ministerstwa Cyfryzacji opowiedział o współpracy ukraińskiego departamentu z Binance:

Binance będzie wspierać nasze projekty edukacyjne, w szczególności umiejętność posługiwania się kryptowalutami, aby jeszcze więcej Ukraińców otrzymało umiejętności cyfrowe i zawody.

Fiodorow, który pełni również funkcję wicepremiera Ukrainy poinformował także, że giełda przekazała 10 mln USD na wsparcie Ukrainy, a w przyszłości planuje przekazać jeszcze 20 mln USD. Binance zapewnia, że ściśle przestrzega wymogów polityki sankcji w stosunku do rosyjskich urzędników i banków znajdujących się na liście sankcyjnej i będzie reagować 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, na konkretne przypadki, w których system sankcji zostanie naruszony.

Whitebit wspiera ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Natomiast Whitebit, czyli ukraińska giełda kryptowalut podpisała memorandum o współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Ukrainy. Giełda poinformowała na swoim blogu, że zamierza pomóc uchodźcom z Ukrainy poprzez swoje przedstawicielstwa w innych krajach oraz dostępne zasoby techniczne:

Dzięki naszym przedstawicielstwom w obcych krajach oraz zapleczu technicznemu i informacyjnemu możemy pomóc obywatelom Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia kraju. Nadal pracujemy, nawiązujemy współpracę z państwem [ukraińskim], pomagamy Ukrainie. Rozwijając biznes w innych krajach, zwiększamy projekty społeczne niezbędne dla utrzymania demokracji i wartości europejskich.

Ukraińska giełda zapowiedziała również wsparcie Centrum Antykryzysowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy i telefonicznego centrum konsultacyjnego dla potrzebujących Ukraińców.

Krypto-zbiórki

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz udzielić wsparcia Ukrainie – listę kilku krypto-zbiórek na rzecz Ukrainy zamieściliśmy tu: Bitcoin może być ratunkiem dla Ukrainy.

Binance pomaga uchodźcom z Ukrainy
reklama
reklama