Binance i Huobi rozpoczynają obrót tokenami HIVE | Wiadomości | CrypS.

Binance i Huobi rozpoczynają obrót tokenami HIVE

Mariusz Przepiórka
hardfork na platformie steemit - hive odrywa się od steemitu

Miesiąc po rozłamie na platformie społecznościowej Steemit i uruchomieniu blockchaina Hive, giełdy kryptowalut Binance i Huobi dodają do swej oferty tokeny HIVE. To o tyle ciekawe, że w pewnym momencie obie giełdy opowiedziały się po stronie Justina Suna. A to właśnie Sun był przyczyną konfliktu na platformie Steemit.

Binance i Huobi przyznały później, że Sun wprowadził je w błąd i wycofały swoje wsparcie. Decyzja Huobi o wprowadzeniu HIVE do obrotu na swojej platformie sprawiła, że cena tokena w ciągu zaledwie trzech dni wzrosła o ponad 600%. Wolumen jego obrotu wzrósł w tym czasie aż 20-krotnie. Wcześniej HIVE dostępny był tylko w niewielkich ilościach na platformie Bittrex oraz kilku innych niewielkich giełdach.

W ślady Huobi poszła również giełda Binance, która uruchomiła obrót HIVE w parach z BTC, USDT i BNB. Co ciekawe, rozpoczęcie notowań na Binance doprowadziło do spadku ceny tokena o 20% z 0,95 USD do 0,75 USD. HIVE jest obecnie na 31. kryptowalutą pod względem kapitalizacji, która wynosi 285 mln USD. Dla porównania, token STEEM zajmuje 68. pozycję z kapitalizacją na poziomie 66 mln USD.

hardfork na platformie steemit - hive odrywa się od steemitu
reklama
reklama