Binance chce uruchomić własny mining pool | Wiadomości | CrypS.

Binance chce uruchomić własny mining pool

Marek Lesiuk
cryptocurrency mining

Binance, największa obecnie światowa giełda kryptowalut, ogłosiła, że planuje otworzyć rozproszoną, internetową kopalnię kryptowalut w oparciu o zasoby społeczności (mining pool).

W jej ramach, użytkownicy mogą udostępnić do wspólnej puli swoje rezerwy mocy obliczeniowej, które następnie wykorzystywane są do wydobywania wirtualnych walut. Wynagradzani są poprzez proporcjonalny udział w wydobyciu, zgodnie z dostarczaną mocą.

Rozpoczęcie jego działalności zaplanowane jest na drugi kwartał bieżącego roku.

Założyciel Binance’a, Changpeng Zhao, poinformował o tym oficjalnie w środę, 2 marca, choć nieoficjalne doniesienia krążyły już wcześniej. Jak napisał „CZ” w tweecie:

 

 

Rozpoczęcie przez Binance’a aktywności wydobywczej z pomocą zasobów społeczności wydaje się logiczne, jako że nie wymaga istotnych, dodatkowych inwestycji, wystarczy jedynie (bądź „jedynie” – w zależności od perspektywy) wdrożyć stosowne oprogramowanie.

Działalność tego typu praktykują już w związku z tym także inne, konkurencyjne giełdy kryptowalut – Huobi oraz OKex (czynią to, stosownie, od sierpnia i września ubiegłego roku), i osiągają na tym polu sukcesy, znajdując się pośród najefektywniejszych podmiotów górniczych.

Prócz giełd, na polu tym działa także wiele podmiotów wyłącznie dedykowanych „spółdzielczemu” wydobyciu bloków kryptoaktywów. Binance, jak wynika z doniesień, zamierza przyciągać użytkowników do swojej kopalni za pomocą szczodrych bonusów w wydobytych walutach.

cryptocurrency mining
reklama
reklama