Biały Dom tworzy międzynarodowe standardy DLT | Wiadomości | CrypS.

Biały Dom tworzy międzynarodowe standardy DLT

Dawid Kucharczyk
Biuro naukowe Białego Domu analizuje wpływ kryptowalut na klimat

Administracja prezydenta USA opublikowała strategię dotyczącą krajowych standardów w ośmiu sektorach technologicznych, które w najbliższej przyszłości będą miały istotny wpływ na gospodarkę.


Należą do nich:

  • Infrastruktura tożsamości cyfrowej i technologie rozproszonych rejestrów.
  • Półprzewodniki i mikroelektronika.
  • Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.
  • Biotechnologia.
  • Usługi w zakresie pozycjonowania, nawigacji i pomiaru czasu.
  • Produkcja i magazynowanie czystej energii.
  • Kwantowe technologie informacyjne.

Strategia przewiduje, że technologie DLT będą szeroko stosowane w kluczowych sektorach gospodarki. Chodzi m.in. o zastosowania w inteligentnych społecznościach, internecie rzeczy oraz tworzenie funkcji i usług opartych na cyberbezpieczeństwie i prywatności.

Roadmap Białego Domu w sprawie regulacji krypto

Przypomnijmy, że w styczniu Biały Dom wezwał Kongres do „wzmożenia wysiłków” w celu nadzorowania rynku aktywów cyfrowych. Administracja Joe Bidena opublikowała też roadmap.

Jego pierwszym i jednym z najważniejszych punktów jest stworzenie „pierwszej w historii” pełnoprawnej regulacji dotyczącej aktywów cyfrowych. W ramach tego punktu wprowadzono już projekt ustawy regulującej stabelcoiny.

Biały Dom zalecał również zwiększenie uprawnień organów regulacyjnych, wzmocnienie zabezpieczeń i innych wymogów dotyczących ujawniania informacji od firm kryptowalutowych, zwiększenie grzywien i kar za naruszenia oraz podniesienia finansowania organów ścigania.

Biuro naukowe Białego Domu analizuje wpływ kryptowalut na klimatreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.