Bentley wydaje limitowaną kolekcję NFT | Wiadomości | CrypS.

Bentley wydaje limitowaną kolekcję NFT

Anna Sutowicz
Bentley NFT

Bentley jeszcze we wrześniu tego roku zamierza wydać limitowaną kolekcję NFT. Właściciele otrzymają ekskluzywne nagrody.


Bentley, czyli brytyjski producent samochodów luksusowych, sportowych i SUV-ów z siedzibą w Crewe ogłosił niedawno na Twitterze, że zamierza jeszcze w tym roku wydać limitowaną edycję Genesis Bentley NFTW sumie wydanych zostanie 208 tokenów.

Jednak ta liczba wcale nie została wybrana przypadkowo. To zarówno ograniczenie prędkości w modelu Continental GT Speed, jak i numer wyprodukowanego kultowego 1952 R-Type Continental. Kolekcja NFT ma zostać stworzona przez firmę Bentley Design.

Właściciele Genesis Bentley NFT otrzymają ekskluzywne nagrody. Alain Faviy, członek zarządu firmy powiedział:

Klienci Bentley również mieszkają w Internecie, kupując towary luksusowe za pomocą cyfrowej waluty i budując biznes w Metaverse. […] NFT podniosły prestiż zarówno sztuki, jak i artystów. To samo może się zdarzyć w dziedzinie samochodów premium.

Genesis Bentley NFT ma pojawić się we wrześniu 2022 roku.

Marki premium i NFT

Wygląda na to, że marki premium polubiły się ze światem kryptowalut. Luksusowy dom mody Prada, w ramach współpracy z Cassiusem Hirstem, wydał kolekcję niewymiennych tokentów Timecapsule NFT. A wcześniej, modowa marka premium Balenciaga udostępniła możliwość płacenia kryptowalutami we flagowych sklepach w Stanach Zjednoczonych oraz na platformie internetowej.

Czym dokładnie jest non-fungible token?

Unikalne dzieła sztuki oparte o niewymienne tokeny kryptograficzne, tj. NFT powoli podbijają świat artystów i inwestorów osiągając o wiele wyższe ceny niż oryginalne odpowiedniki prac. NFT to zasadniczo unikatowa reprezentacja zasobu lub towaru w postaci wirtualnego tokena. Niewymienne tokeny poprzez kryptografię pomagają w weryfikowalnym udowodnieniu własności i autentyczności zasobu.

Zainteresował Cię temat niewymiennych tokenów NFT? Przeczytaj nasz artykuł: Czym są dzieła sztuki oparte o NFT?

Bentley NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.