Bentley wydaje limitowaną kolekcję NFT | Wiadomości | CrypS.

Bentley wydaje limitowaną kolekcję NFT

Anna Sutowicz
Bentley NFT

Bentley jeszcze we wrześniu tego roku zamierza wydać limitowaną kolekcję NFT. Właściciele otrzymają ekskluzywne nagrody.


Bentley, czyli brytyjski producent samochodów luksusowych, sportowych i SUV-ów z siedzibą w Crewe ogłosił niedawno na Twitterze, że zamierza jeszcze w tym roku wydać limitowaną edycję Genesis Bentley NFTW sumie wydanych zostanie 208 tokenów.

Jednak ta liczba wcale nie została wybrana przypadkowo. To zarówno ograniczenie prędkości w modelu Continental GT Speed, jak i numer wyprodukowanego kultowego 1952 R-Type Continental. Kolekcja NFT ma zostać stworzona przez firmę Bentley Design.

Właściciele Genesis Bentley NFT otrzymają ekskluzywne nagrody. Alain Faviy, członek zarządu firmy powiedział:

Klienci Bentley również mieszkają w Internecie, kupując towary luksusowe za pomocą cyfrowej waluty i budując biznes w Metaverse. […] NFT podniosły prestiż zarówno sztuki, jak i artystów. To samo może się zdarzyć w dziedzinie samochodów premium.

Genesis Bentley NFT ma pojawić się we wrześniu 2022 roku.

Marki premium i NFT

Wygląda na to, że marki premium polubiły się ze światem kryptowalut. Luksusowy dom mody Prada, w ramach współpracy z Cassiusem Hirstem, wydał kolekcję niewymiennych tokentów Timecapsule NFT. A wcześniej, modowa marka premium Balenciaga udostępniła możliwość płacenia kryptowalutami we flagowych sklepach w Stanach Zjednoczonych oraz na platformie internetowej.

Czym dokładnie jest non-fungible token?

Unikalne dzieła sztuki oparte o niewymienne tokeny kryptograficzne, tj. NFT powoli podbijają świat artystów i inwestorów osiągając o wiele wyższe ceny niż oryginalne odpowiedniki prac. NFT to zasadniczo unikatowa reprezentacja zasobu lub towaru w postaci wirtualnego tokena. Niewymienne tokeny poprzez kryptografię pomagają w weryfikowalnym udowodnieniu własności i autentyczności zasobu.

Zainteresował Cię temat niewymiennych tokenów NFT? Przeczytaj nasz artykuł: Czym są dzieła sztuki oparte o NFT?

Bentley NFT
reklama
reklama