Belgijska FSMA domaga się regulacji dla kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Belgijska FSMA domaga się regulacji dla kryptowalut

Mariusz Przepiórka
belgijski nadzór finansowy fsma chce regulacji kryptowalut

Regulująca belgijski rynek finansowy Financial Services and Markets Authority (FSMA) domaga się, by rząd wprowadził przepisy regulujące cyfrowe waluty. Takie stanowisko przedstawił prezes FSMA Jean-Paul Servais podczas swego wystąpienia w senacie.

Stwierdził on, że wprowadzenie ram prawnych dla sprzedaży, zakupu i wykorzystania walut cyfrowych i produktów pochodnych jest niezbędne. Powołując się m.in. na kraje takie jak Tajlandia, Rosja, Chiny czy Argentyna, które ograniczyły lub zakazały kryptowalut, Servais wskazał na nieskuteczność belgijskich przepisów w branży, która rozwija się w błyskawicznym tempie.

Prezes FSMA podkreślił, że rynek kryptowalut może być obecnie wart nawet 320 mld USD. Jego zdaniem brak odpowiednich regulacji daje pole do wszelkich nadużyć, oszustw i może uderzyć w inwestorów. Tym bardziej, że bitcoiny i inne kryptowaluty są często celem przestępców działających w Internecie.

belgijski nadzór finansowy fsma chce regulacji kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.