Bank Turcji kończy pierwszy etap testów CBDC | Wiadomości | CrypS.

Bank Turcji kończy pierwszy etap testów CBDC

Redakcja
cbdc turcja

Bank centralny Turcji poinformował o zakończeniu pierwszej fazy testów swojej narodowej waluty cyfrowej (CBDC).

Według oświadczenia, regulator z powodzeniem przeprowadził “pierwsze transakcje płatnicze” z wykorzystaniem cyfrowej liry. Bank centralny powiedział, że będzie kontynuował testy pilotażowe z zainteresowanymi stronami w pierwszym kwartale 2023 roku, po czym rozszerzy zakres na poszczególne banki i firmy. Wyniki badań zostaną przedstawione w specjalnym raporcie.

W grudniu 2020 roku ówczesny prezes tureckiego banku centralnego Naci Agbal zapowiedział testy cyfrowej liry, które miały odbyć się w drugiej połowie 2021 roku.

Później okazało się, że projekt został powierzony regulatorowi, Ministerstwu Finansów i Instytutowi Badań Naukowo-Technicznych.

Przypomnijmy, że w grudniu 2022 roku Bank Centralny Brazylii zapowiedział premierę cyfrowego reala na 2024 rok.

W tym samym miesiącu władze indyjskie ujawniły szczegóły testów CBDC obejmujących osiem instytucji kredytowych.

cbdc turcjareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.