Bank Rosji chce oszacować, ile krypto inwestycji posiadają obywatele | Wiadomości | CrypS.

Bank Rosji chce oszacować, ile krypto inwestycji posiadają obywatele

Zerelik Maciej
Osoby prywatne, jak i organizacje muszą zgłaszać do Federalnej Służby Podatkowej otrzymane kryptowaluty

Bank centralny Rosji chce dowiedzieć się, ile środków ludzie zainwestowali w aktywa kryptowalutowe. Wszystko ze względu na fakt, iż wiele osób nie reguluje swoich pożyczek bankowych, pomimo sporych udziałów.

W ostatnim czasie coraz częściej mają miejsce debaty dot. kryptowalut. Nie inaczej jest w Rosji. Niedawno Vladimir Putin i wiceminister przedstawili swoje pozytywne stanowisko wobec kryptowalut. Obaj stwierdzili, że cyfrowe aktywa mogą mieć przed sobą lepszą przyszłość. Dodali jednak, że nie mogą pozwolić na ich wykorzystanie w ramach Federacji Rosyjskiej.

Najnowsze dane wskazują jednak, że większość obywateli Rosji nie lokuje swoich środków w bankach. Zamiast tego inwestują oni w wirtualne waluty. Bank Rosji twierdzi, że wiele bogatych ludzi nie spłaca swoich długów, pomimo że mają ogromne inwestycje w cyfrowych aktywach. Dlatego kraj próbuje dowiedzieć się jak wygląda stosunek krypto inwestycji Rosjanów względem pożyczek.

W niedawnym wywiadzie z Reutersem, szef ds. stabilności finansowej banku centralnego Rosji, Elizaveta Danilova powiedziała:

Musimy pracować zarówno nad danymi, jak i podnoszeniem świadomości społecznej na temat ryzyka związanego z takimi inwestycjami, które nie są poparte niczym poparte.

Według Danovej, rynek kryptowalut nie jest w pełni przejrzysty i jest pełen ryzyka. Nie tylko w rosyjskiej jurysdykcji, ale także z perspektywy każdego innego kraju. Inwestycje w aktywa kryptowalutowe, instrumenty pochodne, kontrakty terminowe i fundusze giełdowe są wysoce ryzykowne, ponieważ „nie są niczym poparte”.

Dalej Danilova uzupełniła swoją wypowiedź o transakcje transgraniczne, które naruszają zasady wymiany walutowej:

Wyzwanie polega na tym, że rynek jest transgraniczny. Ludzie są w stanie inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem zagranicznych pośredników. Niektóre główne giełdy zagraniczne handlują pochodnymi kryptowalut, które niosą ze sobą ogromne ryzyko

Osoby prywatne, jak i organizacje muszą zgłaszać do Federalnej Służby Podatkowej otrzymane kryptowaluty
reklama
reklama