Ankieta Banku Kanady: 3 pytania, które sprawiły kłopot fanom BTC | Wiadomości | CrypS.

 Ankieta Banku Kanady: 3 pytania, które sprawiły kłopot fanom BTC

Mariusz Przepiórka
bank kanady twierdzi, zrzwolennicy bitcoina mają małą wiedzę o finansach

Według nowego badania opublikowanego przez Bank of Canada, osoby inwestujące w bitcoiny wykazują niski poziom wiedzy na temat finansów. Informację o raporcie przekazała kanadyjska gazeta The Globe and Mail.


Z badania wynika również, że Kanadyjczycy z większą wiedzą o finansach rzadziej posiadają największą kryptowalutę, mimo że są bardziej świadomi jej istnienia niż ogół społeczeństwa. Zwolennicy bitcoina mają głęboką wiedzę na temat blockchain i kryptowalut, ale nie radzą sobie z podstawowymi pytaniami dotyczącymi znajomości finansów, przez co narażają się na większe ryzyko.

Bank of Canada stwierdził również, że większość posiadaczy bitcoinów to mężczyźni o wysokich dochodach. Większość hodlerów traktuje tę kryptowalutę jako narzędzie inwestycyjne, a tylko niewielka część respondentów rozważa używanie jej przede wszystkim w roli środka płatniczego.

3 pytania do bitcoinersów

Jak twierdzi Bank Kanady, ogłoszone wnioski zostały wyciągnięte z serii ankiet przeprowadzonych w latach 2016-2020. Poniżej znajdują się 3 pytania związane z bitcoinem oraz 3 pytania dotyczące tradycyjnych finansów, na które odpowiadali badani.

Pytania zadane przez Bank Kanady
Pytania zadane przez Bank Kanady – źródło: Cointelegraph

Badanie dotyczy 2 lat wstecz i nie uwzględniono w nim niektórych zmian. W zeszłym roku Kanada stała się pierwszym krajem, który zatwierdził bitcoinowy fundusz giełdowy. Należy również zauważyć, że kryptowaluty oraz edukacja finansowa, doświadczyły dużego wzrostu popularności w 2021 roku.

Programy edukacyjne w Stanach Zjednoczonych

Nie brakuje jednak zwolenników bitcoina, którzy uważają, że kryptowaluty mogą być katalizatorem wzrostu umiejętności finansowych, ponieważ skłaniają do zgłębiania wiedzy o pochodzeniu pieniądza. Inne badanie, opublikowane w czerwcu ubiegłego roku, wykazało pozytywną korelację między umiejętnościami finansowymi a inwestowaniem w kryptowaluty.

W ubiegłym miesiącu Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych uruchomił nową inicjatywę edukacyjną, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat ryzyka związanego z nową klasą aktywów. W styczniu podobny program uruchomiła gwiazda koszykówki LeBron James.

bank kanady twierdzi, zrzwolennicy bitcoina mają małą wiedzę o finansachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.