Bank of America: Cyfrowe waluty fundamentalnie zmienią globalny system finansowy | Wiadomości | CrypS.

Bank of America: Cyfrowe waluty fundamentalnie zmienią globalny system finansowy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bank of america

Waluty cyfrowe, CBDC i stabelcoiny to naturalna ewolucja pieniądza i płatności – uważają badacze Bank of America (BAC). Takie informacje podał CoinDesk, powołując się na raport banku inwestycyjnego.


Eksperci napisali w nim:

CBDC nie zmieniają definicji pieniądza, ale prawdopodobnie zmienią sposób poruszania się wartości w ciągu najbliższych 15 lat.

Powiedzieli, że waluty cyfrowe banków centralnych mają potencjał, aby “zrewolucjonizować globalne systemy finansowe i mogą być najbardziej znaczącym postępem technologicznym w historii pieniądza”.

Badacze Bank of America są przekonani, że regulatorzy monetarni w krajach rozwiniętych i rozwijających się skupią się na efektywności i dostępności płatności.

CBDC mogłyby jednak konkurować z depozytami bankowymi. Grozi to “utratą suwerenności monetarnej” i pogłębieniem nierówności między krajami – czytamy w raporcie.

Niektóre państwa nie będą wydawać takich instrumentów płatniczych nawet w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Jednak banki centralne będą musiały “albo wprowadzić innowacje technologiczne, albo stać się mało istotne w dłuższej perspektywie”.

Izba Reprezentantów USA tworzy komisję ds. cyfrowych aktywów

Wcześniej Izba Reprezentantów USA utworzyła podkomisję, której przedmiotem zainteresowania są aktywa cyfrowe. Organ skupi się na opracowaniu zasad dla federalnych regulatorów w temacie kryptowalut. Posiada również mandat do tworzenia polityki promującej cyfrowe technologie finansowe oraz wzmacniającej różnorodność i włączenie społeczne w branży. Podkomisji przewodniczy republikański kongresmen French Hill, który wcześniej kierował pracami badawczymi nad CBDC.

bank of americareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.