Bank Centralny Indonezji zakazuje używania kryptowalut do płatności | Wiadomości | CrypS.

Bank Centralny Indonezji zakazuje używania kryptowalut do płatności

Zerelik Maciej
indonezja podatki kryptowaluty

Pomimo ogromnej fali adopcji otaczającej kryptowaluty w ostatnich miesiącach, władze Indonezji zdecydowały, że nie chcą mieć nic wspólnego z tą wschodzącą klasą aktywów.

Zgodnie z ostatnim raportem, prezes banku centralnego Indonezji, Perry Warjiyo, ogłosił, że wykorzystanie kryptowalut jako metody płatności w kraju nie będzie dłużej tolerowane.

Warjiyo złożył swoje oświadczenie podczas wirtualnego seminarium, które odbyło się we wtorek. Podczas spotkania ostrzegł wszystkich dostawców usług finansowych, aby przestali akceptować kryptowaluty jako środek płatniczy od swoich klientów.

Zauważył, że ograniczenie nałożone na używanie wirtualnych walut do dokonywania płatności nie jest całkowicie nową koncepcją. Opiera się ona bowiem na już istniejących przepisach. Warjiyo powiedział:

Kryptowaluty nie są legalnymi instrumentami płatniczymi w ramach Konstytucji, Prawa Banku Indonezji i Prawa Walutowego.

Aby zapewnić, że indonezyjscy dostawcy usług finansowych i procesory płatności stosują się do nowej polityki, Bank Indonezji przydzieli nadzorców, którzy będą kontrolować ich działania.

Możliwy projekt CBDC

Podczas gdy Bank Indonezji nie czuje się komfortowo z dopuszczeniem używania kryptowalut w kraju ze względu na ich zmienność i brak regulacji, jest zainteresowany stworzeniem swojej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Bank podobno zasugerował, że będzie emitował swoją cyfrową rupię, aby pomóc „obserwować stan gospodarczy i kontekst cyfryzacji, który jest popychany przez Bank Indonezji.” Stworzenie cyfrowej waluty pozwoli bankowi centralnemu mieć całkowitą kontrolę nad jej wydajnością i stworzyć dla niej jasne regulacje.

Jak informowaliśmy ostatnio Indonezja rozważa również wprowadzenie podatku od handlu cyfrowymi aktywami. Póki co propozycja jest nadal na etapie dyskusji i nie zostały zastosowane żadne zmiany.

indonezja podatki kryptowaluty
reklama
reklama