Bank centralny Indii nie zgadza się z decyzją Sądu Najwyższego | Wiadomości | CrypS.

Bank centralny Indii nie zgadza się z decyzją Sądu Najwyższego

Mariusz Przepiórka
bank centralny indii nie zgadza się z decyzją sądu na temat uchylenia zakazu obrotu kryptowalutami

Bank centralny Indii poinformował o zamiarze oprotestowania decyzji indyjskiego Sądu Najwyższego znoszącej zakaz świadczenia usług bankowych na rzecz firm obracającymi kryptowalutami. Zdaniem przedstawicieli banku, decyzja sądu może narazić system bankowy na duże ryzyko.

Reserve Bank of India (RBI) wprowadził ten zakaz w lipcu 2018 roku. Argumentował to wówczas obawą o stan indyjskiej gospodarki. Zdaniem RBI nadmierny rozwój rynku kryptowalutowego mógł zagrozić stabilności systemu bankowego Indii. W tym roku jednak organizacja Internet & Mobile Association of India (IAMAI), która reprezentuje konsumentów i inwestorów internetowych złożyła skargę do Sądu Najwyższego.

Sąd uważnie przyjrzał się sprawie i po dwóch tygodniach przesłuchań uchylił zakaz nałożony przez RBI. W uzasadnieniu sędziowie wskazali, że nie ma wystarczających dowodów wskazujących na jakiekolwiek zagrożenia dla systemu bankowego ze strony kryptowalut. Decyzja sądu może mieć również niekorzystne następstwa dla banku centralnego. W efekcie nałożonego zakazu część firm kryptowalutowych musiała zamknąć działalność. Teraz przedsiębiorcy zapowiadają walkę o odszkodowania.

bank centralny indii nie zgadza się z decyzją sądu na temat uchylenia zakazu obrotu kryptowalutamireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.