Bank Centralny Bahamów przygotowuje się do emisji cyfrowej waluty | Wiadomości | CrypS.

Bank Centralny Bahamów przygotowuje się do emisji cyfrowej waluty

Mariusz Przepiórka
bahamy opracują swoje cbdc

Bank Centralny Bahamów (CBOB) przygotowuje się do premiery cyfrowej waluty, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jego pracownicy jednak już zapowiadają kolejny krok, którym będzie wymienialność Sand Dollara na inne globalne waluty.

Po ubiegłorocznym uruchomieniu pilotażowego projektu na Exuma, w tym roku CBOB wprowadził cyfrową walutę na Abaco. 20 października cyfrowa waluta ma być dostępna w skali całego kraju. Bobby Chen zajmujący się w CBOB rozwiązaniami elektronicznymi powiedział, że w tym momencie Sand Dollar będzie używany tylko na terenie Bahamów, ale trwają prace nad tym, aby był wymienialny na inne globalne waluty.

Chen wypowiadał się podczas wirtualnej prezentacji prowadzonej przez Izbę Handlową Bahamów i Konfederację Pracodawców z okazji premiery Sand Dollara. Podczas wydarzenia przedstawiono pierwsze instytucje finansowego, które będą mogły oferować walutę mieszkańcom Bahamów: Omni Financial Group, Cash and Go, Mobile Assist, Kanoo, Money Maxx i Sun Cash.

Zdaniem Cleopatry Davis z CBOB, najważniejszą cechą nowej waluty jest możliwość jej zdalnego nabycia.

Stało się to niezwykle ważne w trakcie pandemii COVID-19, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że biznes nie będzie już taki jak przed pandemią. Mobilność i przeprowadzanie transakcji twarzą w twarz odejdą na dalszy plan. Dzięki możliwości zdalnego nabycia Sand Dollara wizyta w fizycznej placówce banku nie będzie konieczna  – powiedziała Davis.

Waluta, która poradzi sobie z huraganem

Inną ważną cechą nowej waluty jest również jej funkcjonowanie offline. Zdaniem Davis, funkcja przyda się podczas huraganów, w czasie których występują przerwy w dostawie elektryczności i problemy z siecią telefoniczną. Podczas tworzenia Sand Dollara uwzględniono również interoperacyjność z innymi portfelami walutowymi. To kluczowy element strategii pozwalający na przesyłanie waluty na rachunek bankowy i wypłaty z rachunku, z jednoczesnym przewalutowaniem na walutę fiducjarną.

bahamy opracują swoje cbdc
reklama
reklama