Bank Centralny Bahamów przygotowuje się do emisji cyfrowej waluty | Wiadomości | CrypS.

Bank Centralny Bahamów przygotowuje się do emisji cyfrowej waluty

Mariusz Przepiórka
bahamy opracują swoje cbdc

Bank Centralny Bahamów (CBOB) przygotowuje się do premiery cyfrowej waluty, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Jego pracownicy jednak już zapowiadają kolejny krok, którym będzie wymienialność Sand Dollara na inne globalne waluty.

Po ubiegłorocznym uruchomieniu pilotażowego projektu na Exuma, w tym roku CBOB wprowadził cyfrową walutę na Abaco. 20 października cyfrowa waluta ma być dostępna w skali całego kraju. Bobby Chen zajmujący się w CBOB rozwiązaniami elektronicznymi powiedział, że w tym momencie Sand Dollar będzie używany tylko na terenie Bahamów, ale trwają prace nad tym, aby był wymienialny na inne globalne waluty.

Chen wypowiadał się podczas wirtualnej prezentacji prowadzonej przez Izbę Handlową Bahamów i Konfederację Pracodawców z okazji premiery Sand Dollara. Podczas wydarzenia przedstawiono pierwsze instytucje finansowego, które będą mogły oferować walutę mieszkańcom Bahamów: Omni Financial Group, Cash and Go, Mobile Assist, Kanoo, Money Maxx i Sun Cash.

Zdaniem Cleopatry Davis z CBOB, najważniejszą cechą nowej waluty jest możliwość jej zdalnego nabycia.

Stało się to niezwykle ważne w trakcie pandemii COVID-19, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że biznes nie będzie już taki jak przed pandemią. Mobilność i przeprowadzanie transakcji twarzą w twarz odejdą na dalszy plan. Dzięki możliwości zdalnego nabycia Sand Dollara wizyta w fizycznej placówce banku nie będzie konieczna  – powiedziała Davis.

Waluta, która poradzi sobie z huraganem

Inną ważną cechą nowej waluty jest również jej funkcjonowanie offline. Zdaniem Davis, funkcja przyda się podczas huraganów, w czasie których występują przerwy w dostawie elektryczności i problemy z siecią telefoniczną. Podczas tworzenia Sand Dollara uwzględniono również interoperacyjność z innymi portfelami walutowymi. To kluczowy element strategii pozwalający na przesyłanie waluty na rachunek bankowy i wypłaty z rachunku, z jednoczesnym przewalutowaniem na walutę fiducjarną.

bahamy opracują swoje cbdc
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.