Bank Anglii: kryptowaluty są zagrożeniem dla systemu finansowego | Wiadomości | CrypS.

Bank Anglii: kryptowaluty są zagrożeniem dla systemu finansowego

Anna Sutowicz
Bank Anglii zwiększa budżet z powodu kryptowalut

Bank Anglii zamierza zwiększyć swój budżet ustawowy o 31 mln USD. Powodem są kryptowaluty. Bank nazywa je zagrożeniem dla systemu finansowego.


Bank centralny Anglii (BOE) Prudental Regulation Authority twierdzi, że potrzebuje dodatkowego finansowania, na pokrycie rosnących kosztów swoich obowiązków nadzorczych i podniósł swój budżet o 31,6 mln USD. W planach jest zwalczanie rosnącego ryzyka związanego z kryptowalutami oraz innymi nowymi technologiami. Podwyższenie budżetu na nadchodzący rok spowodowane jest m.in. zwiększeniem obowiązków i przygotowań do zagrożeń pojawiających się w systemie finansowym.

Większa szkoda – większa opłata

Fundusze są zbierane od firm regulowanych, w tym banków i ubezpieczycieli. Jak poinformował PRA, firmy regulowane płacą różne kwoty. Wysokość jest uzależniona od wielkości firmy i rodzaju działalności. Struktura opłat została zaprojektowana w taki sposób, by firmy, które mogą potencjalnie wyrządzić największe szkody systemowi finansowemu, płaciły więcej.

W planach jest także zwiększenie zatrudnienia specjalistów do spraw ryzyka nadzorczego. Dyrektor naczelny PRA, Sam Woods, powiedział, że bank jest zaangażowany w nadążanie za innowacjami i pojawiającymi się zagrożeniami, w tym w trwającą cyfryzację usług finansowych i wzrost aktywów kryptograficznych.

Kryptowaluty zagrożeniem dla systemu finansowego?

S. Woods twierdzi, że ​​wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wraz z „aktywnym przygotowaniem” na to, co postrzega jako zagrożenie dla systemu finansowego kraju – zwiększa koszty operacyjne. PRA chce stale nadzorować ryzyko wynikające z ekspozycji firm na kryptowaluty. Regulator poinformował również o zamiarze kontynuacji pracy nad opracowaniem ram regulacyjnych dla innowacji, takich jak stablecoiny. Na początku kwietnia brytyjskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów poinformowało, że przepisy dotyczące stablecoinów jako akceptowalnego środka płatniczego zostaną zmienione.

Bank Anglii zwiększa budżet z powodu kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.